Facebook Google+ Twitter

Portal "Uczyć się z historii"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-21 07:31

Materiały edukacyjne dla młodzieży i nauczycieli, archiwalne nagrania, oraz zdjęcia zawiera przygotowany przez Ośrodek "Karta" portal edukacyjny "Uczyć się z historii". Materiały historyczne dotyczą XX wieku.

Koordynator programu „Uczyć się z historii" Alicja Wancerz-Gluza wyjaśnia, że ideą portalu jest zwiększenie roli historii w edukacji. Ośrodek "Karta" chce także pokazać, jak można wykorzystywać niekonwencjonalne metody - zwłaszcza projekty historyczne. Ukazujemy również, jak można się uczyć historii, analizując doświadczenia innych osób, które przeszły przez proces twórczego poznawania i badania i prezentowania ważnych tematów - dodaje Alicja Wancerz-Gluza.

Podkreśla, że materiały zamieszczone na portalu stanowią doskonałe źródło pomysłów na zorganizowanie nietypowych lekcji historii. Portal prezentuje około 70 projektów. Zostały one zorganizowane nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Można je traktować jako inspirację do szukania własnych rozwiązań - mówi koordynator programu.

Alicja Wancerz-Gluza zaznacza, że każdy kto będzie chciał skorzystać z portalu będzie miał do dyspozycji dużą ilość materiałów źródłowych, wykorzystanych przy tworzeniu programów. Z historycznymi projektami można zapoznać się dokładnie odwiedzając stronę internetową www.edukacjahistoryczna.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.