Facebook Google+ Twitter

Portale pracy - panele e-zleceń cz.6

Panele e-zleceń są ostatnimi z kategorii, omawianych w poprzednich częściach, portali pracy. Internetowa giełda usług jest skierowana głównie do zleceniodawców i zleceniobiorców branż o określonej specyfice pracy.

Obejmuje przede wszystkim projekty zlecane i wykonywane za pośrednictwem internetu czyli bez konieczności kontaktu "oko w oko" pomiędzy pracodawcą a realizatorem zlecenia. Wykonawcami zleceń mogą być zarówno freelancerzy, jak i firmy. Panele e-zleceń ze względu na rodzaj swojej działalności koncentrują się wokół kategorii związanych z informatyką, językoznawstwem i doradztwem. Najczęściej zlecane prace to: tworzenie stron internetowych, projektów graficznych, programowanie, tłumaczenia i edycja tekstów, copywriting oraz inne kreatywne prace pisemne oraz prace związane z doradztwem w różnych dziedzinach.

Panele e-zleceń udostępniają również zlecenia dotyczące usług wymagających bezpośredniego kontaktu między stronami lub fizycznej obecności w danym miejscu. Są to zlecenia dotyczące korepetycji, pomocy w biurze, prac remontowych lub porządkowych itp. Jednak najwięcej ofert na internetowej giełdzie usług dotyczy, wspomnianych wcześniej, prac wykonywanych na odległość.

Serwisy o charakterze giełdy usług są bezpłatne, umożliwiają zarejestrowanie się, dodawanie i przeglądanie zleceń. Na uwagę zasługuje serwis zlecenia.przez.net, który posiada bogatą i ciekawą bazę zleceń. Z kolei mrowisko.biz oprócz Panelu e-zleceń posiada Panel Wiedzy i Panel Pracy. W Panelu Pracy znajdziemy ogłoszenia pracy, podobnie jak w innych portalach pracy, a Panel Wiedzy udostępnia ciekawe i przydatne artykuły. Na dodatek istnieje możliwość publikacji własnych artykułów, co pomoże zwiększyć naszą wiarygodność jako fachowców. Serwis oferia.pl współpracuje z allegro.pl i do zalogowania używa się danych konta Allegro. Jeśli ktoś nie ma jeszcze konta to rejestracja ze strony oferia.pl przenosi do rejestracji na Allegro. Do kategorii serwisów e-zleceń zaliczają się również: getup.pl, desino.pl i freelancer.pl.

Panele e-zleceń są szczególnym ułatwieniem w poszukiwaniu pracy dla profesjonalistów wolnych zawodów. Ich funkcjonowanie, proces zlecania, wybór najlepszej oferty i finalizacja transakcji są zawsze krok po kroku opisane na stronie serwisu. Osoby, które się rejestrują przechodzą przez procedurę weryfikacyjną. W momencie składania ofert weryfikacja gwarantuje, że użytkownicy są osobami, za które podali się przy rejestracji. Zleceniodawca ma prawo wyboru oferty, która jest dla niego najkorzystniejsza. Dokonanie wyboru przez zleceniodawcę jest równoznaczne dla obu stron z zawarciem umowy. Po zakończeniu współpracy strony wystawiają sobie nawzajem komentarze a honorarium jest przekazywane w sposób ustalony przez strony poza portalem.

Liczba portali związanych z pracą wciąż się powiększa a ich charakter przybiera różną formę. Niewątpliwie rozwija się sieć portali, która daje nam coraz większe możliwości, w zależności od naszych potrzeb.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za uznanie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktualne i pięknie opracowane, jadalne. Młodzi ludzie powinni tutaj zaglądać, ponieważ nie jeden raz może im zdarzyć się w życiu zmiana zatrudnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z własnego doświadczenia wiem jak ciężko rozeznać się wśród tych wszystkich stron, żeby znaleźć te oferty, które leżą w zasięgu naszych zainteresowań i predyspozycji - stąd ten cykl artykułów - mam nadzieję, że komuś ułatwił życie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście się rozwija. Jest tyle dostępnych baz pracowników, pracodawców i konkretnych ofert pracy że czasami staje się to męczące. Wiele z danych się powiela i często znalezienie nowej oferty to spory wysiłek.Fajnie byłoby gdyby był jakiś portal który skupiałby te wszystkie oferty. Zaoszczędziłoby to nam sporo czasu.
Kasiu piąteczka za wytrwałość - to już 6 cześć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.