Facebook Google+ Twitter

Portale pracy - portale ogłoszeniowe cz.4

Portale ogłoszeniowe są niczym lokalne tablice ogłoszeniowe, na których odnajdujemy oferty najrozmaitszych kategorii, włącznie z pracą.

Różnica polega na tym, że dzięki internetowi są powszechnie dostępne dla każdego w dowolnym czasie i miejscu. Portale ogłoszeniowe nie pobierają opłat za rejestrację i zamieszczanie ogłoszeń. W kwestii pracy pozwalają pracodawcom zamieścić ogłoszenie o stanowisku, na które jest aktualnie zapotrzebowanie w firmie. Właściwie jest to odzwierciedlenie funkcji oferowanej przez serwisy rynku pracy.

Osoby poszukujące pracy mają za to dodatkową szansę zareklamowania się na stronie a nie tylko odpowiedzi na ogłoszenia pracodawców. Zwięzła, ciekawa notka podkreślająca nasze atuty ma szansę wzbudzenia ciekawości potencjalnego pracodawcy bardziej niż pozostawiony w bazie CV życiorys.

Przed zamieszczeniem ogłoszenia warto przejrzeć, jakiego typu stanowiska pracy pojawiają się na danej stronie. Tego typu portale przeglądają często pracodawcy poszukujący kandydatów na stanowisko akwizytora lub osób do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jeśli chcemy uniknąć otrzymywania niepożądanych przez nas ofert warto na dole ogłoszenia dodać dopisek w zależności od tego, czego sobie nie życzymy, np.: "Proszę o nieskładanie ofert związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej". Tego typu oferty pracy nie są jednak regułą i warto zamieścić ogłoszenie, ponieważ pojawiają się również ciekawe oferty związane na przykład z realizacją przez firmę nowego projektu.

Internetowe tablice ogłoszeniowe są też dobrym źródłem dla poszukujących pracy na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Portale ogłoszeniowe zapewniają coraz wyższą jakość usług. Serwis gumtree.pl bardziej rygorystycznie podchodzi do treści zamieszczanych ogłoszeń, dzięki czemu zwiększa wiarygodność i konkretność składanych ofert. Nie można zamieszczać m.in. ofert związanych z branżą erotyczną, wszelkich piramid marketingowych lub podejrzanych prac przez internet. Oferta musi się znaleźć w ściśle określonej kategorii, nie może być publikowana w kilku kategoriach ani nie można codziennie zamieszczać jej ponownie.

Serwis dyktuje określone zasady, z którymi zapoznaje nas na swoich łamach. Za to gratka.pl swoją zawartością przypomina raczej profesjonalne portale pracy. Zapewnia możliwość rejestracji do bazy CV i zamieszczenia ogłoszenia o pracy, jakiej aktualnie poszukujemy. Posiada wyszukiwarkę ofert pracy i porady a także zawiera reklamy firm współpracujących, głównie firm doradztwa personalnego.

Do internetowych tablic ogłoszeniowych zaliczamy również takie serwisy jak centrumofert.pl i pajeczyna.pl. Są to klasyczne serwisy, bez dodatkowych narzędzi - po prostu umożliwiające zamieszczenie lub odnalezienie właściwego ogłoszenia. Portale ogłoszeniowe mają już wielu zwolenników i dlatego te najlepsze dbają o wysoką jakość usług, co sprawia, że mogą być konkurencyjne nawet wobec wyspecjalizowanych portali rynku pracy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marek
  • Marek
  • 31.10.2011 17:03

polecam ogloszeniapomorze.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz mozna uzupełnić artykuł o kolejną platformę - Sprzedajemy.pl - tak dla kompletu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótko, zwięźle i na temat!(6*).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.