Facebook Google+ Twitter

Portale pracy - serwisy wyodrębnione cz. 3

Portale wielotematyczne jako kolejne, po portalach rynku pracy, zajmują się tematyką pracy. Utworzone przez nie działy nie różnią się bardzo pod względem zasobów od wspomnianych wyżej portali rynku pracy.

Nie są jednak ukierunkowane na znaczny rozwój w tej dziedzinie i wprowadzanie nowych narzędzi. Często współpracują z portalami rynku pracy na zasadzie partnerstwa i prezentują ich zasoby lub tylko część narzędzi pod zakładką "Praca".

Onet.pl jest partnerem serwisu infopraca.pl i pod zakładką "Praca" znajdziemy po prostu bezpośrednie odesłanie do niego. Podobnie interia.pl zawarła umowę z pracuj.pl a wprost.pl z serwisem otopraca.pl. Z kolei wp.pl posiada wyszukiwarki pracy przeniesione prosto z serwisów: pracuj.pl i otopraca.pl. Dlatego też większość wyodrębnionych serwisów zawiera po prostu oferty pracy innych serwisów rekrutacyjnych.

Portale wielotematyczne są wygodne w użytkowaniu, ponieważ łączą w sobie możliwość codziennego przeglądu wydarzeń z kraju i ze świata z możliwością poszukiwania pracy bez konieczności odrębnego wpisywania adresu interesujących nas stron. Z głównej strony przełączamy się bezpośrednio na dział dotyczący pracy.

Portal gazeta.pl również posiada zakładkę "Praca", ale w odróżnieniu od tego typu serwisów informacyjnych pokusił się o stworzenie własnego serwisu rynku pracy gazetapraca.pl, który swoim standardem nie odbiega od profesjonalnych portali rynku pracy.

Serwisy wielotematyczne, w których praca jest tylko wyodrębnionym serwisem są równie pomocne jak i te zajmujące się tylko rynkiem pracy, ale zazwyczaj nie stawiają aż tak bardzo na swój rozwój w tej dziedzinie i nie poszukują nowych rozwiązań. Wybór odpowiedniego portalu zależy więc od tego jakie mamy oczekiwania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tutaj bardzo mądrze napisane. Na początku poszukujący musi dokonać wstępnej selekcji serwisów. Zostawić jeden, dwa, maksymalnie trzy i zarejestrować swoje oczekiwania. W celach informacyjnych postawiłem wysoko poprzeczkę i oferty przychodzą.
Teraz jest ogromne zapotrzebowanie na fachowców a będzie za dwa lata zapotrzebowanie ogromne a w związku z tym odpowiednie kontrakty. No a pertraktować to Polacy muszą się jeszcze dużo uczyć. Pertraktując, trzeba wiedzieć jaka siła pieniądza będzie za kilka lat. Dlatego na tej zabawie banki zarabiają potężne pieniądze a ludzie będą spłacać do końca życia a to co zostanie i tak im przepadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.