Facebook Google+ Twitter

Portale pracy - tylko praca cz. 2

Portale, które skupiają się na zagadnieniach związanych z rynkiem pracy dostarczają swoim czytelnikom wielu cennych wskazówek i rad. Zwykle podzielone są na dwie części. Pierwsza adresowana jest do osób poszukujących pracy, a druga do pracodawców. Bardziej rozbudowana jest część skierowana do pracowników, o której słów kilka.

Portale poświęcone zagadnieniom związanym z rynkiem pracy zamieszczają ogłoszenia bezpośrednio od firm poszukujących pracowników i od pośredniczących agencji doradztwa personalnego. Pracodawcy publikują tu oferty skierowane głównie do pracowników biurowych, specjalistów różnych branż oraz kadry zarządzającej. Na większości tego typu portalach nie są zamieszczane ogłoszenia dotyczące drobnych prac biurowych. Nie ma też ofert adresowanych do niewyspecjalizowanych pracowników fizycznych.

Jeśli szukamy pracy na czas określony lub nieokreślony to jesteśmy w dobrym miejscu. W popularnym portalu pracuj.pl raczej ciężko znaleźć pracę bazującą na umowie cywilno-prawnej (umowa zlecenie, umowa o dzieło). Specjaliści poszukujący właśnie takich umów powinni zajrzeć np. na infopraca.pl, tam pojawiają się umowy różnego rodzaju.

Profesjonalnie zbudowany portal zawiera szeroki zakres informacji i narzędzi pomocnych w znalezieniu pracy. Serwisy mogą się jednak znacznie różnić między sobą. Jeden z najczęściej użytkowanych serwisów infopraca.pl nie oferuje wielu użytecznych instrumentów, ale skupia się na jednym - jest nim rozbudowana wyszukiwarka umożliwiająca zaawansowane wyszukiwanie ofert pracy.

Podstawą funkcjonowania portali zajmujących się wyłącznie tematyką pracy jest właśnie dobrze skonstruowana wyszukiwarka, która pozwala na wyselekcjonowanie ofert pracy poprzez określenie stanowiska lub słowa kluczowego, miasta, województwa i branży. Taką możliwość zapewniają portale typu: pracuj.pl, hrk.pl, metropraca.pl czy jobpilot.pl.

Niektóre z nich oferują wyszukiwanie bardziej zaawansowane, np. serwis infopraca.pl rozszerzył możliwość wyszukiwania ofert pracy o następujące kategorie: poziom wykształcenia; wysokość minimalnego wynagrodzenia, na jakie jesteśmy w stanie się zgodzić; godziny pracy; rodzaj umowy. Istnieje również możliwość kliknięcia na konkretną firmę i wtedy wyświetlają się jej aktualne ofert pracy.

Portal infopraca.pl, podobnie jak wszystkie inne portale pracy, posiada opcję: zarejestruj się. Po zalogowaniu można dodać kilka CV na jednym koncie i zaznaczyć opcję otrzymywania powiadomień o pracy z kilku branż jednocześnie.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie wątpię. Ja miałam do czynienia tylko z angielskimi biurami pracy, które niestety w większości funkcjonują podobnie jak w Polsce. Jednak mam bardzo dobrą opinię o Jobcenter czyli tamtejszym Urzędzie Pracy. Krótko go odwiedzałam, ale otrzymałam fachową pomoc, miałam indywidualnego opiekuna i za każdym razem przedstawiano mi naprawdę konkretne oferty pracy i analizowano czy są na pewno adekwatne do posiadanych przeze mnie umiejetności. Poza tym z różnych stron spotkałam się z niesamowitą życzliwością. Niestety w Polsce bezrobotny jest traktowany jak ktoś gorszej kategorii, a często z góry zakłada się, ze on po prostu nie ma wcale ochoty znaleźć pracy, tylko chce naciągać Urząd na ubepieczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem dość częsty kontakt z biurem pracy Emmendiengen (Badenia-Wirtembergia). O takiej obsłudze obcokrajowca można tylko pomarzyć. Nawet zaproponowano mi osiedlenie się tam. Przy biurze pracy była osoba zajmująca się sprawami emigracyjnymi. Nic ze mną nie załatwili, bo ja chciałem zapracować tylko na wykształcenie dzieci. Ludzi których tam spotkałem będę wspominał do ostatnich dni mojego życia, co dałem wyraz w artykule tamtejszej gazety, reprezentując Polaków. Było nas tam więcej i wszyscy byli zgodni. Tam po prostu nie ma złych ludzi! Należałoby o tym napisać książkę. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.