Facebook Google+ Twitter

Portale pracy - wstęp cz.1

Portale pracy, ze względu na powszechny dostęp do internetu, zyskały na popularności. Zapewniają wygodę poszukiwania pracy z jednego miejsca, a to wiąże się z oszczędnością czasu.

W ostatnich latach liczba serwisów związanych z tematyką pracy znacznie wzrosła. Nie wszystkie są wysokiej jakości, niektóre poza najprostszą wyszukiwarką nie posiadają nic więcej, a na dodatek dostępne oferty pracy też nie prezentują wysokiego poziomu. Nie każdy z serwisów pracy jest też tym właściwym dla nas. Wszystko zależy od tego, jakiej pracy dokładnie poszukujemy, czy jest to praca fizyczna, biurowa czy też specjalizujemy się w konkretnej branży lub zaliczamy się do kadry kierowniczej.

Istotne jest też jaka forma zatrudnienia nas interesuje, ponieważ, w niektórych serwisach znajdziemy oferty oparte przede wszystkim na umowach o pracę na czas określony lub nieokreślony bądź sporadycznie umowy zlecenia i umowy o dzieło. Z kolei inne portale powstały głównie z myślą o tzw. freelancerach czyli osobach, które zdecydowały się pracować jako wolni strzelcy, na własny rachunek. Na taką pracę mogą sobie pozwolić specjaliści takich zawodów jak np. informatycy lub dziennikarze.

Specjalnie dla takich osób powstały odrębne portale, które w swoich zasobach oferują liczne umowy zlecenia lub umowy o dzieło. W jeszcze innych miejscach powinniśmy szukać pracy dodatkowej. Serwisy pracy można sklasyfikować w kilku grupach, które charakteryzują się określoną funkcjonalnością. Można je podzielić na pięć głównych kategorii:portale poświęcone wyłącznie tematyce pracy, portale wielotematyczne, w których praca jest tylko wyodrębnionym serwisem, portale ogłoszeniowe, portale społecznościowo-zawodowe, internetowa giełda usług (panel e-zleceń).

Każda z nich wymaga odrębnego omówienia, ponieważ różnią się swoją zawartością i konstrukcją. Jedynie portale poświęcone wyłącznie tematyce pracy oraz portale wielotematyczne, w których praca jest tylko wyodrębnionym serwisem są do siebie bardzo podobne. Poszczególne rodzaje serwisów związanych z pracą omówię odrębnie w kolejnych częściach. Zapraszam do lektury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pisze Pani dość zwięźle i nie tak jak Wisła w ostatnich dniach. Tą tematykę powinni nakręcać młodzi ludzie, ponieważ to leży w ich interesie. W gospodarce zachodzą zmiany dość szybko i statystycznie człowiek w nowoczesnej cywilizacji zmienia pracę co siedem lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.