Facebook Google+ Twitter

Portiernia Design Cafe - przedsionek sztuki u Scheiblera

Co łączy aromatyczną kawę, stylowy design oraz czerwoną cegłę, typową dla przemysłowej zabudowy dawnej Łodzi? Efekty tego połączenia możemy zobaczyć przy Tymienieckiego 3. W środę ruszyła Portiernia Design Cafe.

Portiernia Design Cafe to początek wędrówki po dawnym kompleksie Karola Scheiblera. / Fot. Daniel SiwakNiewielki ceglany budynek sąsiadujący od frontu z ulicą Tymienieckiego a od podwórza z terenami Łódź Art Center to portiernia dawnych zakładów Karola Scheiblera. Zaniedbany i zapomniany na kilkanaście lat budynek, w środę odżył na nowo. Z ideą jego ożywienia wyszli przedstawiciele łódzkiej instytucji kulturalnej Łódź Art Center. Z pozyskaniem partnera do realizacji tego projektu nie było większego problemu.

- Przede wszystkim wraz z Fabryką Sztuki, Pawłem Kuzańskim z Bagdad Cafe chcieliśmy zachować klimat. Odsłoniliśmy oryginalną cegłę, czyli prawdziwą Krzysztof Candrowicz z Ł.A.C mówi, że oryginalna cegła tworzy dziewiętnastowieczną tkankę architektoniczną. / Fot. Daniel Siwakdziewiętnastowieczną tkankę architektoniczną - opowiada serwisowi Wiadomości24.pl Krzysztof Candrowicz, dyrektor Łódź Art Center. - Nie było innego lepszego pomysłu na to, aby stworzyć otwarte miejsce, kawiarnię - dodaje.

Lokal nie bez przyczyny ma w tytule słowo design. Uwagę zwracają między innymi nietypowe meble: krzesła ze szklanym oparciem, biały blat barmański oraz duże grafitowe zegary, które wkrótce zawisną na ścianach pokazując czas pięciu europejskich miast, w tym Łodzi.

Na ścianie przy barze możemy zobaczyć zdjęcia radia, aparatu fotograficznego czy budzika. Umieszczono je na tle fototapety imitującej kolumnę gazety. Sugeruje to, że w tym miejscu przy filiżance kawy można poczytać książki czy prasę.

Wyróżnia się również... toaleta. Dlaczego? To trzeba zobaczyć. Jej oryginalność można porównać do tej z weneckimi lustrami w pubie Łódź Kaliska. Portiernia Design Cafe jest prawdopodobnie pierwszą designerską kawiarnią w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe miejsce, ciekawie opisane i pokazane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.