Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19295 miejsce

Portishead zagra 5 września w magicznej Operze Leśnej w Sopocie

Legendarny zespół Portishead zaprezentuje swój dorobek muzyczny w sopockiej Operze Leśnej. Fani kultowej, brytyjskiej grupy zwariowali, gdy tylko pojawiły się pierwsze informację o koncercie.

 / Fot. Beth Gibbons - Portishead - Roskilde Festival 2011 - Orange Scene, Bill Ebbesen, CC BY-SA 3.0Trip hop dla wielu brzmi obco. Nie ma co robić wielkich oczu i się dziwić, ponieważ ten rodzaj muzyki trzeba po prostu lubić. Jest specyficzny, niezwykle trudny do zagrania i nie ma co ukrywać, trafia do wymagającego słuchacza. Gatunek ten powstał w latach 90. w Anglii. Nie posługując się specjalistyczną terminologią, najprościej będzie określić ten nurt muzyczny jako po prostu smutny, bogaty w ciężkie dźwięki o nieco depresyjnym tekście. Głównym reprezentantem tej muzyki jest genialny zespół Massive Attack. Termin Trip hop stał się popularny po wydaniu pierwszego albumu wspomnianej grupy- Blue Lines.

Założycielami brytyjskiej grupy Portishead jest Geoff Barrow, który w zespole gra na klawiszach oraz Beth Gibbons, która jest wokalistką. Swoją działalność rozpoczęli w 1991 roku. Karierę zaczęli od nagrania ścieżki dźwiękowej do filmu, później w 1994 wypuścili na rynek muzyczny swój pierwszy album "Dummy", który okazał się wielkim sukcesem. Ich kolejny krążek "Portishead" nie cieszył się tak dużą popularnością, co było jednym z powodów do zawieszenia działalności. Pod koniec lat 90. grupa oficjalnie przestaje koncertować i nagrywać. Ogromna radość spłynęła na fanów zespołu, kiedy w 2005 roku zespół podjął decyzje o reaktywacji. W 2008 na rynek wyszła ich trzecia płyta "Third", która miała swój pozytywny oddźwięk wśród słuchaczy. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że przerwa wyszła im na dobre. Wrócili jako ikona trip hopu z lekką jazzową nutą.

4 września w sopockiej Operze Leśnej zagrają koncert dla polskich fanów. Ci którzy ich kochają, mają bilety już od pierwszych dni sprzedaży. Ci którzy ich lubią, najprawdopodobniej czekają na odbiór biletów. Wy którzy jeszcze się nie zdecydowaliście - stanowczo namawiam. Koncert będzie podwójnie wyjątkowy, bo gdzie indziej ta muzyka może smakować lepiej niż na sopockiej leśnej scenie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję Aniu debiutu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.