Facebook Google+ Twitter

Portishead zapowie festiwal Sacrum Profanum już w czerwcu

Pojawiła się nowa formuła rozbudzania apetytów na krakowski festiwal muzyki nowoczesnej, awangardowej i klasyki - zdecydowano, że 25 czerwca w Warszawie wrześniowe wydarzenia zapowie genialne Portishead.

 / Fot. portisheadHala Ocynowni niejedno już widziała - odkąd ze swojego industrialnego wcielenia przeistoczyła się w miejsce kulturalnych spotkań i świetnie przysługuje się jako tło festiwalowi Sacrum Profanum co roku, bywali tam już i Aphex Twin, i Jonsi z Sigur Ros, i Kraftwerk chociażby... za każdym razem są to dwa koncerty, dwa spektakularne wieczory z artystami nie do zignorowania, tuzami nowoczesnego grania.Tym razem Sacrum zdecydowało się na jeszcze większy rozmach - nie dość, że festiwal odbędzie się tradycyjnie w ciągu jednego tygodnia wrześniowego (w tym roku będą to dni 14-21 września), to jeszcze na kilka miesięcy przed tym magicznym momentem zmysły zostaną nasycone pierwszą dawką doznań, które perfekcyjnie wpisują się w formułę i styl festiwalu. Otóż w hali Ocynowni zagra Portishead, jeden z takich zespołów, które wyjątkowo łatwo osadzić w kontekście tego eklektycznego, ambitnego i nie bojącego się ostrych zestawień festiwalu. Skoro zostaliśmy już przyzwyczajeni do tego, że obok całego tygodnia muzyki poważnej, granej przez światowej sławy tuzy w tej dziedzinie, pojawiają się artyści odpowiadający bardziej powszechnym gustom, a jednak mający status ambitnej i ważnej sztuki, to obecność tego legendarnego trip-hopowego składu nie dziwi nic a nic. Ba, można się było takiego obrotu spraw spodziewać, bo Brytyjczycy zagrali już jeden ważny koncert na Sacrum Profanum w 2011 roku.

Portishead to Bristolczycy, którzy przez ponad dwie dekady wspólnego grania sfinalizowali zaledwie trzy płyty - w tym 4 lata temu wydaną "Third", a mimo to swoim dorobkiem wywołali absolutną rewolucję na muzycznym rynku. To ich eksperymentom, wymyślnym brzmieniom, zainteresowaniom zawdzięczamy powołanie gatunku znanego jako trip-hop: tajemniczej, mrocznej, przemawiającej do słuchacza w jakiś taki bezpośredni i pierwotny zarazem sposób. Będzie zachwyceni.

Zapraszamy do odwiedzania strony http://www.sacrumprofanum.com/pl i zdecydowanie zachęcamy do przeżycia na żywo Portishead - 25 czerwca w Krakowie, Hala Ocynowni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.