Porto-Arsenal 2-1. Dwa fatalne błędy Fabiańskiego

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-02-18 00:34

FC Porto pokonało Arsenal Londyn 2-1 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Łukasz Fabiański grał 90 minut i popełnił dwa fatalne błędy. Rewanż za trzy tygodnie.

W dzisiejszym meczu na Estadio Dragao, w 1/8 finału Ligi Mistrzów spotkały się drużyny FC Porto i Arsenal Londyn. W bramce gości od pierwszej minuty wystąpił Łukasz Fabiański. Polak znalazł się w składzie, zastępując kontuzjowanego Hiszpana Manuela Almunię.

Problemy w linii defensywnej i obsada bramki londyńczyków, zdominowały temat przedmeczowych publikacji w angielskich mediach. The Independent przytaczał wypowiedź Arsene’a Wengera, który przyznał, że dzisiejszego wieczora bardzo wierzy w dobrą postawę Łukasza.

Już w 11. minucie Fabiański zawiódł trenera Kanonierów. Po dośrodkowaniu Vareli z lewej strony, Polak wrzucił piłkę do własnej bramki. W chwili gdy piłkarze FC Porto celebrowali gola, na twarzy Łukasza rysowała się bezradność.

Przed meczem polscy dziennikarze prognozowali, że dzisiejszy mecz miał być ostatnią szansą dla Fabiańskiego na zdobycie pozycji bramkarza numer jeden w północnym Londynie. W wywiadzie dla tygodnika "Piłka Nożna" Łukasz przyznał, że jest zdeterminowany i chce odejść z Arsenalu po zakończeniu obecnego sezonu, jeśli nie wywalczy miejsca w podstawowym składzie. Bezradność i złość po fatalnym błędzie w takiej sytuacji nie dziwią.

Już 7 minut po błędzie Polaka, humor Fabiańskiemu i wszystkim kibicom Arsenalu poprawił Sol Campbell. Angielski obrońca zdobył bramkę głową na 1-1, po rzucie rożnym bitym przez Fabregasa i asyście Tomasa Rosicky’ego.

W 28. minucie świetną interwencją popisał się Łukasz Fabiański. Polak zbił do boku w efektowny sposób strzał Rubena Micaela z około 18 metrów. Na przerwę piłkarze obu drużyn schodzili przy wyniku 1-1.