Facebook Google+ Twitter

"Portret". Aktorzy Teatru 21 w spektaklu na podstawie książki Michéle'a Lemieux

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-07 12:41

Aktorzy Teatru 21, osoby z zespołem Downa i autyzmem, opowiedzą o swoich myślach i snach, podzielą się lękami i niepokojami, zdradzą plany na przyszłość i marzenia. Zaproszą widzów w podróż do środka swojej głowy, spróbują pokazać, co naprawdę się w niej kryje.

Co kryje się pod hasłami: Down, autystyk? Jaki portret osób niepełnosprawnych intelektualnie nosimy w swoich głowach? Jak o nich myślimy, co o nich wiemy, jakie role im przypisujemy?

Aktorzy Teatru 21, osoby z zespołem Downa i autyzmem, opowiedzą o swoich myślach i snach, podzielą się lękami i niepokojami, zdradzą plany na przyszłość i marzenia. Zaproszą widzów w podróż do środka swojej głowy, spróbują pokazać, co naprawdę się w niej kryje.

Spektakl prowokuje do wielu pytań, nie daje jednak gotowych odpowiedzi. "Portret" powstał w wyniku improwizacji aktorskich inspirowanych obrazami i tekstem książki Burzowa noc Michéle Lemieux.

Teatr 21 zrodził się z warsztatów teatralnych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych Dać Szansę w Warszawie. Okazało się, że zarówno reżyserkę, jak i grupę aktorów interesuje systematyczna oraz intensywna praca teatralna. Dlatego powołano do życia Teatr 21 jako potencjalne miejsce twórczych poszukiwań, jako miejsce spotkań towarzyskich, jako bezpieczną przestrzeń na coraz odważniejsze i bliższe spotkania z sobą i z widzem, zawsze w kontekście teatru.

scenariusz i reżyseria – Justyna Sobczyk
scenografia, kostiumy – Agata Skwarczyńska
ruch sceniczny – Bożena Gawerska-Panfil
video animacje – Szymon Celej
muzyka –
Paweł Andryszczyk

Występują aktorzy Teatru 21: Grzegorz Brandt, Ania Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Daniel Krajewski, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Piotr Czempiński, Piotr Swend, Marta Stańczyk

Spektakl rozstał zrealizowany w ramach INKLUSIV. PROGRAM STUDYJNY – projektu edukacyjno-artystycznego warszawskiego Teatru STUDIO
Spektakl był prezentowany w ramach Projektu Teatr PLUS 2.0 (Toruń 2011) oraz ANEKSU na Festiwalu Prapremier (Bydgoszcz 2011).

Spektakle: 12, 13 grudnia 2011 roku, Teatr Studio w Warszawie
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.