Facebook Google+ Twitter

"Portret ze Świata" wystawa fotografii E.G. Funke w Bytomiu

Obieżyświat, fotograf, doktor nauk technicznych Edward Grzegorz Funke zaprasza na wystawę swojej fotografii portretowej zatytułowaną "Portret ze Świata" do bytomskiego Muzeum Górnośląskiego.

Wystawa "Portret ze Świata" jest plonem wielu podróży po wszystkich - za wyjątkiem Antarktydy - kontynentach, w ostatnich dziesięciu latach. Jak czytamy w przewodniku do wystawy: "Na ekspozycję składa się sześćdziesiąt fotografii, wybranych spośród kilku tysięcy zdjęć, tak aby najlepiej - choć skrótowo - ukazały różnorodność etniczną i kulturową mieszkańców naszej Planety, poprzez przedstawianie ich indywidualnych i zbiorowych wizerunków-portretów."

"Portret ze Świata" Edward Grzegorz Funke / Fot. E.G. Funke, materiał reklamowy Muzeum GórnośląskiegoEdward Grzegorz Funke, doktor nauk technicznych jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat, będąc członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP. Jest także wiceprezesem Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego.

Jego prace fotograficzne brały udział w kilkudziesięciu konkursach i wystawach, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Od kilku lat wspólnie ze swą żoną Krystyną, realizują własny projekt fotograficzny "Portret Świata", pod nazwą którego prowadzą również Autorską Galerię Fotografii.

Premiera wystawy miała miejsce w tym roku w Warszawie, a gościła już w Bydgoszczy, Gliwicach, Kaliszu i Koszalinie.

Na wystawę wraz z autorem zapraszają Muzeum Górnośląskie w Bytomiu i Agencja ZEGART od 23 września (godzina 13) do 31 października w gmachu na placu Jana III Sobieskiego 2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przypomnę na pocztę, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mogę zapomnieć, żeby się pojawić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.