Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17294 miejsce

Portrety mężczyzn przez Artura Gotza wyśpiewane

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim 19 lutego 2016 roku wystąpił w tym mieście Artur Gotz, aktor i wokalista. Promował on będzie swoją nową płytę "Mężczyzna prawie idealny".

Artur Gotz. / Fot. Krzysztof KrzakTo druga już płyta w dorobku Artura Gotza. Pierwsza, zatytułowana „Obiekt seksualny”, ukazała się w 2010 roku i zawierała siedemnaście piosenek autorstwa tak znakomitych twórców, jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Waglewski, Michał Zabłocki, Dariusz Rzontkowski i Zygmunt Konieczny, z którymi Gotz rozpoczął współpracę wiele lat temu, jak na rodowitego krakowianina przystało, w słynnej Piwnicy Pod Baranami. Ale początki jego drogi artystycznej sięgają w zasadzie dzieciństwa artysty, gdy jako Artur Gotz ze swoim debiutanckim singlem Obiekt seksualny. / Fot. Krzysztof Krzak15-latek rozpoczął współpracę z londyńskim Teatrem The Imagination. Po ukończeniu Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie – Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu w 2006 roku, Artur Gotz na trzy lata związał się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, występował też gościnnie na deskach warszawskich teatrów: Współczesnego, Kamienica i 6. Piętro. Od pięciu sezonów jest aktorem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, gdzie można go obecnie oglądać w takich spektaklach, jak "Kokolobolo" (reż. Jacek Głomb), "Opowieść wigilijna" oraz "Doktor Dollitle i przyjaciele". Aktor znany jest z występów w niemal wszystkich popularnych serialach: "Klan", "Świat według Kiepskich", "Ojciec Mateusz”, "Barwy szczęścia" oraz filmów: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, "Karol. Człowiek, który został papieżem", czy "W ukryciu”.

W Walentynki ubiegłego roku odbyła się premiera drugiej płyty artysty, "Mężczyzna prawie idealny". TekstyArtur Gotz promował w Ostrowcu Świętokrzyskim płytę Mężczyzna prawie idealny z piosenkami autorstwa Agnieszki Chrzanowskiej. / Fot. Krzysztof Krzak piosenek napisała i muzykę do nich skomponowała Agnieszka Chrzanowska, aktorka, piosenkarka i poetka, nazywana przez niektórych "Agnieszką Osiecką XXI wieku”. Trzynaście piosenek znajdujących się na krążku to tyleż portretów współczesnych mężczyzn, których autorka miała okazję poznać lub tylko zaobserwować i stworzyć dość szerokie spektrum męskich typów charakterologicznych. Mamy więc tutaj alergika (uczulonego na obecność żony), narzeczonego przeżywającego lęk przed wstąpieniem w związek małżeński, mężczyznę zdradzającego swoją partnerkę, nawróconego, bogatego, nieśmiałego i takiego, który chciałby być mężczyzna idealnym. Chrzanowska portretuje męski świat w sposób zdystansowany, humorystyczny, a przez to ciepły, burzący stereotypy na temat współczesnych mężczyzn. Z nastrojem tekstów współgra znakomicie ich interpretacja w wykonaniu Artura Gotza, który bardzo dobrze odnajduje się w rożnych brzmieniach, przeważnie popowych, ale również swingowych, kabaretowych i rockowych. Artysta nie tylko odśpiewuje kolejne piosenki, ale – jak na dyplomowanego aktora przystało – odgrywa wykonywane utwory, tworząc z każdego z nich Artur Gotz z nagrodą dla wokalisty pop 2015 roku przyznaną przez Planetę Kobiet i Telewizję MTV24.TV. / Fot. Krzysztof Krzakmini etiudę aktorską dopełnioną odpowiednią mimiką, gestykulacją, oszczędną choreografią i… zmianą krawata.

Artur Gotz doskonale czuje estradę, o czym świadczy łatwość, z jaką nawiązuje serdeczny kontakt z publicznością, wciągając ją do interaktywnych, dowcipnych dialogów i zabawy, a także wspólnego śpiewania coveru Marka Grechuty "Nie dokazuj” (niebawem będzie to któraś z piosenek Gotza, bo kilka z nich ma wyraźne znamiona przeboju i łatwo wpada w ucho). Pewnie wypływa to z cech charakterologicznych aktora, który w kontaktach osobistych (choćby podczas podpisywania płyty) jest niezwykle otwartym na ludzi człowiekiem. Nic więc dziwnego, że publiczność mu sprzyja, a fachowe gremia doceniają kunszt wykonawczy, za który odebrał dzień przed koncertem nagrodę dla najlepszego wokalisty pop ubiegłego roku przyznaną mu przez Planetę Kobiet i Telewizję MTV24.TV.

Artur Gotz z zespołem (od lewej): Dariusz Igielski, Łukasz Jerzykowski, Artur Gotz, Kacper Kaźmierski. / Fot. Krzysztof KrzakW sali Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim Artur Gotz wystąpił z towarzyszeniem zespołu w składzie: Dariusz Igielski (instrumenty klawiszowe, akordeon), Łukasz Jerzykowski (bas), Kacper Kaźmierski (perkusja). Widać i słychać było, że panowie świetnie się rozumieją, dając publiczności „produkt” najwyższej jakości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.