Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23420 miejsce

Portrety Mirosławy Wirtek na wystawie w Biurze Promocji Bytomia

W Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 od 19 maja prezentowana jest wystawa portretów Mirosławy Wirtek - "Portrety w pastelu suchym i olejne. Pięćdziesięciolecie pracy artystki na Śląsku".

Autoportret / Fot. Piotr A.JeleńPortrety wykonane głównie w suchym pastelu / Fot. Piotr A.JeleńMirosława Wirtek ukończyła Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie i w Warszawie w pracowniach prof. W.Ślesińskiej i prof. J.Pugeta oraz prof. J.Szczepkowskiego i prof. E.Piwowarskiego.

W roku 1962 została członkiem Związku Artystów Rzeźbiarzy. Jest autorką wielu rzeźb figuralnych, plenerowych i płaskorzeźb, wśród których na szczególną uwagę zasługują Miś, Protoceratop, Ślązaczka, Baba śląska. Prace artystki wystawiane były miedzy innymi w warszawskiej Zachęcie i Pomarańczarni, natomiast na co dzień zdobią plenery Bytomia i Katowic.

W swej bogatej karierze artystycznej Mirosława Wirtek podejmuje bardzo różnorodną tematykę. W ubiegłym roku, także w Biurze Promocji Bytomia mogliśmy oglądać Wystawę pejzaży Mirosławy Wirtek przedstawiającą Bieszczady.

 / Fot. Piotr A.JeleńTym razem wystawa zatytułowana jest "Portrety w pastelu suchym i olejne. Pięćdziesięciolecie pracy artystki na Śląsku." Wśród obecnie prezentowanych obrazów przeważają prace wykonane w suchym pastelu. Duże znaczenie artystka przywiązuje do portretów postaci, szczególnie kobiet prezentujących się w strojach ludowych, które to ubiory zostały odwzorowane na podstawie zbiorów muzealnych.

Ciekawostką jest fakt, że portrety Mirosławy Wirtek nie tylko będzie można oglądać, lecz także będzie można malarce pozować. Na czas trwania wystawy w każdą środę od godziny 11.00 przed Biurem Promocji Bytomia przy Rynku 7 Mirosława Wirtek będzie wykonywała szkice portretowe na zamówienie.
Portret matki Mirosławy Wirtek / Fot. Piotr A.JeleńAutoportret / Fot. Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.