Facebook Google+ Twitter

Portrety - XVI wieczna moda powraca ?

Portrety będą jednym z hitów na prezent świąteczny. Czy można mówić już o szaleństwie na malarstwo ? Malarze potwierdzają, iż coraz większym zainteresowanie cieszą się portrety na zamówienie.

portrety / Fot. mojportret.plChyba każdy z nas będąc dzieckiem malował portret swojej rodziny. Okazuje się, że sentyment do malowania pozostaje w dorosłym życiu. Polacy coraz częściej zamawiają portrety na prezent. "Obserwujemy duże zainteresowanie portretami na zamówienie" - mówi nam założyciel serwisu www.mojportret.pl. Ten trend zdecydowanie nas zaskoczył - przekonują malarze wspomnianego serwisu. Klienci najczęściej zamawiają portrety olejne czyli te z najwyższej półki. Nie są to jednak zwykłe portrety, które są odwzorowaniem zdjęcia. Polacy mają swoją wizję i ciekawe pomysły na obraz, natomiast realizacje portretów pozostawiają malarzom. Portret męża jako dzielnego supermana w miejskiej dżungli ? Portret ukochanej na wzór księżniczki i żaby ? To tylko niektóre z pomysłów, które realizują malarze.

Portrety znanych biją rekordy cenowe na aukcjach.


W Warszawie na ostatniej aukcji sztuki sprzedawano portrety znanych malarzy za kwoty oscylujące wokół bagatela 1 mln zł. Tak wysokie ceny uzyskują jednak zazwyczaj tylko portrety znanych, nieżyjących malarzy. Więcej na temat szalonej aukcji portretów można poczytać tutaj: Portrety polskich malarzy biją rekordy Czy to znak, iż malarstwo z wielką pompą powraca do naszych domów ? Malarze i organizatorzy aukcji nie mają wątpliwości, iż najbliższe lata przyniosą coraz większe zainteresowanie obrazami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.