Portugalczycy rozgromili Turków

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 22:57

Na stadionie w Genewie Portugalia pokonała Turcję 2:0 w drugim meczu pierwszego dnia finałów Euro 2008. Pierwszą bramkę w 61. minucie zdobył Pepe. W doliczonym czasie gry, w 93. minucie, drugiego gola zdobył Raul Meireles.

Wynik meczu mógł być dla drużyny Felipe Scolariego jeszcze lepszy, gdyż w 17. minucie do bramki Turków trafił Pepe. Sędzia odgwizdał jednak spalonego. Spotkanie w Genewie obejrzało 30 tysięcy widzów.
W pierwszym meczu finałów Euro 2008 Czesi pokonali Szwajcarów 1:0. Jedyną bramkę na stadionie w szwajcarskiej Bazylei zdobył w 71. minucie Vaclav Sverkos. Mecz otwarcia Mistrzostw Europy oglądało na trybunach 42 tysiące widzów.

Polacy rozpoczynają Euro 2008 jutro, meczem z Niemcami.