Facebook Google+ Twitter

Portugalia.. i co dalej?

Grzesiek Bronowicki sprawił, że Simao nie istniał. Podobnie jak reszta jego reprezentacyjnych kolegów. Na boisku grała tylko jedna drużyna - ta biało-czerwona.

Wiele było w historii pieknych meczów. Wiele było tez pamiętnych zwycięstw. Takie spotkania, jak środowe, sprawiają, że zwykli, szarzy zjadacze chleba wychodzą świętować na ulicę, a następnego dnia, w swojej zwykłej, szarej pracy dyskutują zaciekle o bohaterach wieczoru. W takich chwilach jesteśmy dumni ze swej polskości (co ostatnio wcale nie jest tak oczywiste). Gdy dwóch Portugalczyków doskoczyło po straconej bramce do Kowalewskiego, ten zdawał się im mówić: "nie podskakiwać, ja tu rządze". I to chyba najlepsze podsumowanie meczu.

Potrzeba nam silnych charakterów

Bramkarz Spartaka to prawdziwy lider całej defensywy, a Sobolewski potrafi uprzykrzyć życie nawet Deco. Wszyscy zapewne zauważyli zdolności strzeleckie Smolarka i wszędobylstwo naszego kapitana - Żurawskiego. Grzesiek Bronowicki sprawił, że Simao nie istniał. Podobnie jak reszta jego reprezentacyjnych kolegów. Na boisku grała tylko jedna drużyna - ta biało-czerwona. Polacy kapitalnie asekurowali swoje pozycje i płynnie przechodzili do kontrataku. Nie pozwolili narzucić sobie stylu gry. Ale czy to chwilowa zwyżka formy czy wreszcie zgrana drużyna ? No to pytanie nie otrzymamy długo odpowiedzi. Charakter zespołu ocenia się dopiero z perspektywy czasu. Obyśmy za rok nie wspominali środowego meczu z tęsknotą i podziwem niczym meczów Orłów Górskiego.

Od Lipska do Waterloo?

W środę otrzymalismy próbkę umiejętności naszych piłkarzy. Swoją grą udowodnili, że potrafią grać na wysokim poziomie i wygrywać. Mówi się, że po wielkiej wygranej często przychodzi wielka klęska. Napelon miał swój Lipsk, by potem przegrać pod Waterloo. My też za miesiąc jedziemy do Belgii. My też mieliśmy w Chorzowie swój Lipsk. Pozostaje tylko wierzyć, że w przeciwieństwie do francuskiego wodza, wspomniane wyżej powiedzenie sie nie sprawdzi. Jesteśmy na krzywej wznoszącej, widać pomysł w grze, a kadrę tworzą odpowiedzialni, dobrzy piłkarsko i charyzmatyczni ludzie. I niech tak pozostanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.