Facebook Google+ Twitter

Portugalia - wrota Europy, czy jej nieznany kraniec?

W najbliższy piątek, 14 maja, rozpoczyna się w Łodzi Festiwal Dni Portugalii, który potrwa do wtorku, 18 maja. Celem organizatorów jest przybliżenie Polakom języka, kultury i sztuki tego pięknego kraju.

Dni Portugalii w Łodzi, 14-18 maj 2010 / Fot. Centrum Języków RomańskichW ciągu tych kilku dni odbędą się pokazy filmowe, koncerty, spektakl teatru portugalskiego, wystawy, pokazowe lekcje języka portugalskiego, warsztaty tańca fandango, spotkania kulturowe z Portugalią a także degustacje potraw i win portugalskich (na część imprez wstęp jest wolny).

Organizatorem Dni Portugalii jest Centrum Języków Romańskich, które zachęcone sporym zainteresowaniem, z jakim spotkał się ubiegłoroczny Konkurs Wiedzy o Portugalii "Gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna", w tym roku postanowiło dodać do niego kolejne wydarzenia prezentujące język i kulturę tego pięknego kraju. Warto spróbować sił w konkursie, bo na zwycięzcę czeka nagroda w postaci jednego semestru dowolnego kursu językowego prowadzonego przez Centrum Języków Romańskich, które dla pozostałych uczestników także ufundowało nagrody w postaci książek, albumów, płyt i dyplomów. Znajomość języka portugalskiego nie jest wymagana. :)

Porto, Portugalia / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Porto_Moniz_Madeira.jpgImprezy polecane przez Żanetę Cornily, dyrektorkę Festiwalu, jako szczególnie warte uwagi:
- Koncert zespołu Yankel band "Noc w Lizbonie" w Portobello w piątek o 19.
- Koncert Tuna Académica da Universidade Fernando Pessoa "Wyprawa do Porto w rytmach tradycyjnej muzyki studenckiej" w Klubie Nauczyciela w sobotę o 19.
- Spektakl z udziałem grupy teatralnej Uniwersytetu Warszawskiego - Pisca Pisca w Teatrze Małym w Manufakturze w niedzielę o 16.
- Multimedialne lekcje pokazowe języka portugalskiego w Centrum w sobotę i poniedziałek o 17 (wstęp wolny, zapisy).

Bilety do nabycia w Centrum Języków Romańskich a szczegółowy program dostępny jest na stronie Festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy kraj. Większość wybiera Hiszpanię planując wakacje :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.