Facebook Google+ Twitter

Portugalska polityka antynarkotykowa daje doskonałe rezultaty

Rząd portugalski w 2001 roku zdekryminalizował używanie i posiadanie heroiny, kokainy, marihuany, LSD i innych nielegalnych narkotyków. Oto efekty.

http://www.sciam.com/article.cfm?id=portugal-drug-decriminalization / Fot. screenZałożenia teoretyczne miały na celu skupianie się na leczeniu i prewencji. Metody te, zastosowane zamiast osadzania użytkowników narkotyków w więzieniach, powinny zmniejszyć liczbę przypadków śmiertelnych i infekcji.

Pięć lat później, umieralność z powodu przedawkowań spadła z około 400 do 290 przypadków rocznie, a liczba nowych infekcji HIV, powstających w wyniku używania niesterylnych igieł do iniekcji heroiny, kokainy i innych nielegalnych substancji, zmniejszyła się z prawie 1 400 w 2000 roku do około 400 w 2006.

W planie portugalskim, kary dla osób handlujących narkotykami nie zostały zmienione. Dilerzy nadal są osadzani w więzieniach, a podstawa kary zależy od popełnionego przestępstwa. Jednak ludzie używający narkotyków, przy których znaleziono nielegalną substancję w małych ilościach - definiowanych jako ilość potrzebna na 10 dni własnego użytku – stawiani są przed tzw. „Komisją Odradzającą”, ciałem administracyjnym powołanym przez ustawę z 2001 roku.

Każda komisja składa się z trzech osób, którymi najczęściej jest prawnik lub sędzia oraz przedstawiciel służb medycznych i społecznych. Panel spotkania takiej komisji ma za zadanie ustalić leczenie, niską karę lub brak sankcji. Więcej informacji http://www.sciam.com:80/article.cfm?id=portugal-drug-decriminalization

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda że nasi rządzący są misiami o bardzo małym rozumku i nie bardzo docierają do nich racjonalne argumenty z dziedziny racjonalnej polityki narkotykowej. (a idea redukcji szkód to przecież to durnota z księżyca...)
http://www.youtube.com/watch?v=KSywgA1A4Z4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.