Facebook Google+ Twitter

Porwanie polskiego inżyniera - głos MSZ

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-14 19:01

Polska ambasada w Islamabadzie stara się uzyskać nagranie z prośbą polskiego inżyniera - pisze Piotr Paszkowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Na podstawie informacji przekazanych przez Ambasadę RP w Islamabadzie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza, że w dniu 14 października, o godzinie 11.22 czasu lokalnego, na stronach internetowych pakistańskiego dziennika Dawn ukazał się artykuł z apelem polskiego obywatela uprowadzonego 28 września br. w Pakistanie.

Artykuł mówi o nagraniu przesłanym do dziennika na nośniku DVD, w którym uprowadzony Polak odczytuje oświadczenie po polsku i angielsku, prosząc rząd Pakistanu o spełnienie żądań porywaczy. Wg rzecznika Talibów warunkiem uwolnienia Polaka jest zwolnienie Talibów przetrzymywanych w pakistańskich więzieniach. Jeżeli te żądania nie zostaną spełnione, życie porwanego może znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Geofizyka Kraków, która zatrudnia porwanego, potwierdziła na podstawie zdjęć zamieszczonych w artykule tożsamość swojego pracownika. Ambasada RP w Islamabadzie nawiązała kontakt z redakcją dziennika Dawn
w celu uzyskania nagrania przesłanego przez porywaczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.