Facebook Google+ Twitter

Porywacz Kampusch molestował w przeszłości ośmiolatkę

Po dwóch i pół roku od głośnej ucieczki z niewoli przetrzymywanej przez osiem lat w piwnicy wiedenki Nataschy Kampusch, sprawa odżywa. Ustalono, że jej porywacz, Wolfgang Priklopil, molestował w przeszłości ośmioletnią dziewczynkę.

Porwana Nataschapo uwolnieniu zaczęła prowadzić swój talk-show w telewizji. / Fot. PAP/EPA MARTIN MORAVEKO przerażającej historii Nataschy Kampusch zobiło się znowu głośno za sprawą odkrytych faktów dotyczących jej porywacza. Okazuje się, że w 1985 roku Priklopil wykorzystywał seksualnie inną ośmioletnią dziewczynkę. Sprawę przedstawiła niedawno mediom wiedeńska adwokatura. Jej rzeczniczka, Michaela Schnell, tłumaczy jednak, że wyjaśnienie sprawy sprzed dwudziestu czterech lat może być trudne z powodu śmierci oskarżonego. Również z tego powodu, że przestępstwo sprzed lat może zgodnie z literą prawa ulec wkrótce przedawnieniu.

Sprawa wykorzystywania seksualnego ośmiolatki przez Priklopila jest na tyle istotna, że wciąż w Austrii zadawane jest pytanie, czy molestował Nataschę Kampusch. Wszyscy pamiętają jak po jego śmierci opłakiwała go. Nie udało się jednak ostatecznie ustalić jakie w ciągu ośmiu lat wspólnego życia pod jednym dachem były zależności między porywaczem a jego ofiarą. Sama Kampusch milczy na ten temat i nie chce publicznie mówić o tym jak ją traktował.

Natascha Kampusch, jako 10-latka została porwana w 1998 roku w drodze do szkoły przez 36-letniego technika Wolfganga Priklopila. Porywacz przetrzymywał ją w piwnicy swego domu pod Wiedniem przez 8 lat. Gdy w 2006 roku dziewczyna uciekła z niewoli, popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg.

Materiał opracowany na podstawie niemieckiej gazety Bild.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.