Facebook Google+ Twitter

Porządki w centrum Jaworzna

Od początku czerwca codziennie na terenie jaworznickiego rynku 7 osób dba o czystość i porządek centrum. Głównym zadaniem tego przedsięwzięcia jest aktywizacja osób bezrobotnych, które korzystają z pomocy społecznej.

Jaworznicki magistrat / Fot. Marek IwaniszynZatrudnieni pracownicy dbają przez cały dzień o czystość rynku oraz ulic do niego przyległych. Ubrani są w specjalne, odblaskowe kamizelki, z napisem "Urząd Miejski w Jaworznie".

W tym roku magistrat planuje zatrudnić blisko 450 osób, które zajmować się będą pracami porządkowymi na terenach należących do miasta. Akcja prowadzona jest po raz drugi. - Coraz intensywniej dbamy o poprawę wizerunku miasta - przyznaje prezydent Paweł Silbert. - W tym roku zatrudniliśmy do prac porządkowych już 221 osób.

W zeszłym roku Jaworzno wygrało ogólnopolski konkurs "Prace społecznie użyteczne - dobra praktyka samorządu gminy", którego organizatorem było Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt przygotowany przez jaworznicki MOPS pokonał przeszło 200 konkurencyjnych aplikacji gmin z całego kraju. Nagrodą było 15 tys. zł, które zostały przekazane na realizacje kolejnych etapów programu. Organizatorem robót jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowy Urząd Pracy. W tym roku wydatki na organizacje prac społecznie użytecznych sięgną 91 tys. zł, 60 proc. tej sumy pochodzi z środków PUP, pozostałe 40 proc. z MOPS-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.