Facebook Google+ Twitter

Porządkujemy roztrzaskane wspomnienia

Seria Silent Hill to zdecydowanie jeden z prekursorów oraz najlepszych przedstawicieli bardzo popularnego gatunku "survival horror". Całkiem niedawno pojawiła się jej nowa odsłona - "Silent Hill: Shattered Memories".

 / Fot. OkładkaSeria "Silent Hill" ma dość długą tradycję jeśli chodzi o gry konsolowe. Pierwszą część serii, zatytułowaną po prostu "Silent Hill", gracze mieli okazję poznać w 1999 roku, jeszcze na pierwszej konsoli Playstation. "SH" spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród graczy oraz krytyków i niemalże z miejsca stał się pozycją kultową. Gra opowiadała historię samotnego ojca - Harry'ego Masona - i jego poszukiwań zaginionej córki w miasteczku Silent Hill. Jak się okazało, miasteczko było pełne przerażających tajemnic, a zaginięcie Cheryl i jej odnalezienie to wcale nie taka prosta sprawa.

W następnych latach pojawiały się kolejne części serii - raz lepsze, raz gorsze - czasami mniej lub bardziej nawiązujące do fabuły oryginału. Odsłony serii pojawiły się na niemalże każdej dostępnej konsoli - PS2, XBOX, XBOX360, PS3 oraz przenośnych Gameboy Advance i PSP. Po ostatniej części serii "Silent Hill: Homecoming" dostępnej na konsole ostatniej generacji, nastroje fanów raczej się ochłodziły. Niektórzy zarzucali autorom wycieczkę w kierunku tzw. "amerykańskiej papki" - zdecydowane odejście od inteligentnie budowanego klimatu grozy z poprzednich części oraz spłycenie wszelkich wątków psychologicznych, których w poprzednich SH można było znaleźć mnóstwo.

Jakiś czas później pojawiła się iskierka nadziei - studio Climax Group, autorzy "Silent Hill: Origins", zapowiedziało wydanie "SH: Shattered Memories". Ku uciesze fanów, okazało się że gra ma być remake'm oryginalnego "Silent Hill". Climax miał wreszcie spełnić marzenie tych, którzy chcieli ujrzeć swoją ulubioną grę, przez wielu uważaną za najlepszą z serii, w zupełnie nowym wydaniu - z poprawioną grafiką (w końcu minęło 10 lat od wydania oryginału) oraz zaimplementowanymi pewnymi innowacjami - grę miały otrzymać konsole WII, PS2 oraz PSP. Po drodze pojawiły się jednak pewne kontrowersje.

"Silent Hill: Shattered Memories" zdecydowanie różni się od poprzednich części serii. Autorzy dokonali pewnych zmian w stosunku do poprzednich części gry. Ale zacznijmy od początku. Głównym bohaterem gry jest gracz, siedzący na sesji terapeutycznej u psychiatry. Lekarz podsuwa nam różnego rodzaju testy do wykonania oraz zadaje pytania. Po wykonaniu tych zadań oraz odpowiedzeniu na pytania przenosimy się do właściwej części gry, którą jest eksploracja miasta. "Shattered Memories" zaczyna się podobnie do oryginalnego "SH". Harry zaczyna szukać swojej córki, miał wypadek samochodowy a jej nie ma we wraku. Rozpoczyna swoją wędrówkę przez Silent Hill. Jednak w jego przypadku im dalej tym gorzej, nic do siebie nie pasuje a postacie spotykane na drodze sprawiają, że główny bohater ma coraz więcej pytań a coraz mniej odpowiedzi...

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.