Facebook Google+ Twitter

Posadź z nami milion drzew - przyłącz się do akcji proekologicznej

Żywiec Zdrój już po raz trzeci posadzi milion drzew. Kampania odbędzie się pod hasłem „Po stronie natury”. Przyłącz się do akcji.

logo / Fot. logoAkcja jest realizowana przez Żywiec Zdrój przy wsparciu Fundacji Nasza Ziemia i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Tak jak w poprzednich edycjach, firma posadzi w Beskidach milion drzew oraz zorganizuje kampanię, zachęcającą Polaków do dbałości o drzewa i żywej pamięci o ekologii.

Drzewa, jak wiadomo, produkują tlen, który jest niezbędny do życia, a pochłaniają dwutlenek węgla. Każde wycięte drzewo to mniej tlenu dla nas. Poza tym, w lesie mieszkają zwierzęta, które po wycięciu drzew zaczęłyby ginąć. A my musimy dbać o naszą przyrodę i żywe stworzenia.

Po stronie natury / Fot. Justyna Borowiecka„Po stronie natury” to również program edukacyjny, który ma na celu przygotować nauczycieli do jeszcze lepszego wprowadzenia dzieci w świat ekologii. Zorganizowana będzie konferencja dydaktyczna dla nauczycieli. W planach jest również wydanie zbioru scenariuszy lekcji z ubiegłorocznej akcji. Publikacja ta ma być zamieszczona w internecie. Ponadto, w Polsce będą organizowane happeningi, mające na celu uświadomienie nam, jak ważne są drzewa.

Czytaj też: Projekt "Rzeka" - zapraszamy 21 marca 2011 roku

„Ochrona środowiska oraz inspirowanie innych do angażowania się w ekologię to bardzo ważne elementy działalności firmy Żywiec Zdrój. Czerpiemy z natury i czujemy się zobowiązani, by być po jej stronie każdego dnia. Dlatego właśnie sadzimy kolejny milion i pomagamy innym w podejmowaniu działań proekologicznych” - mówi Marek Wojtyna, prezes firmy Żywiec Zdrój S.A

Do akcji „Posadź z nami milion drzew” pod hasłem „Po stronie natury” może przyłączyć się każdy, kto chce. Wystarczy wejść na stronę postronienatury.pl i wybrać drzewo oraz miejsce gdzie ma zostać posadzone.

Do akcji przyłączyły się również znane gwiazdy, m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Halina Młynkowa, Łukasz Nowicki, Justyna Sieńczyłło, Anna Dereszowska, Katarzyna Dowbor, Ewelina Flinta, Katarzyna Cichopek, Natalia Kukulska, Krzysztof Ibisz, Marek Kościkiewicz, Rafał Królikowski, Monika Mrozowska, Maciej Orłoś oraz wiele, wiele innych. Przyłącz się do akcji „Po stronie natury”.

Czytaj też: Ekologiczna Pepsi. Nowe butelki pochodzenia roślinnego

źródło: postronienatury.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

NORBERT ZAKRZEWSKI
  • NORBERT ZAKRZEWSKI
  • 02.04.2011 13:40

POSADZE Z WAMI TE MILION DRZEW I PIJE ZYWIEC ZDROJ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Ewo, po Twoim tekście odniosłem się do nieuczciwych informacji przedstawianych w Gazecie Wyborczej, o tym, że rzekomo śmierć świerczyn w Beskidzie Śląskim była wynikiem ich złego pochodzenia. Napisałem: " Mi się jeszcze udało" (link Informacja Gazety Wyborczej autorstwa E. Siedleckiej mogłaby również wskazywać, że jeśli Kenijczyk umrze w Polsce na gruźlicę, to będzie wina jego kenijskiego pochodzenia. Wszystkich to śmieszy. Bo przecież wiemy, że przyczyną śmierci była choroba zwana gruźlicą. Żaden lekarz nie napisze że Kenijczyk zmarł z powodu swojego pochodzenia. Jeśli natomiast podobne farmazony (tylko w sprawie drzew) zamieszcza na swych łamach Gazeta Wyborcza to nie wzbudza niczyich oporów. Śmieszne?
Raczej okropne :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajna akcja. Szkoda tylko, że to akcja.
Bo rzeczywistość już jest bardziej siermiężna.
Pisałem kiedyś, czemu ta akcja odbywa się w Beskidzie Śląskim - gdzie doprowadzono do zniszczeń substancji leśnej na ogromną skalę.
Wspomnieć też trzeba że Program Podnoszenia Lesistości (bo powierzchnia lasów w Polsce jest poniżej średniej europejskiej) został zamieniony przez ostatnie ekipy (PiS i PO) na programy orzechowe - które kosztują miliardy, ale efektów nie przyniosą żadnych - prócz napełnienia kasy działaczy partyjnych (np.: Trzeciak z PO) i być może kasy wspomagających organizacji pseudopartyjnych. Bo wierzyć się nie chce, że coś tak nierealnego jak plantacje orzecha włoskiego w naszym klimacie mogło powstać z samej durnoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
alusia
  • alusia
  • 22.03.2011 14:43

super akcja czytalam rwoeniz na twoim blogu, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że u mnie w Zagnańsku w cieciu wiekowego dębu Bartka sadzenie drzew idzie z tak wielkimi oporami, pozdrawiam inicjatorów wspaniałej inicjatywy.

sława

Komentarz został ukrytyrozwiń
max lagodzinski
  • max lagodzinski
  • 19.03.2011 18:27

fajne zdjecia :)) i bardzo fajan akcja .pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.