Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19981 miejsce

Posąg Buddy odkrył swoją tajemnicę. Naukowcy znaleźli liczące tysiąc lat szczątki mnicha

Naukowcy z muzeum etnograficznego w Rotterdamie zbadali tomografem komputerowym posąg Buddy pochodzący z Chin. Okazało się, że mają do czynienia ze zmumifikowanym szczątkami mnicha sprzed tysiąca lat.

 / Fot. mat. prasowy Drents MuseumStatua przedstawia buddyjskiego mnicha siedzącego w pozycji lotosu. Badania tomografem i endoskopia wykazały, że pod warstwą papierowej masy znajduje się zmumifikowane ciało mnicha datowane na rok 1100 - podaje serwis ancient-origins.net.

Naukowcy pobrali próbki materiału kostnego do testów DNA. Możemy mieć do czynienia z procesem automumifikacji. Mnisi przez 1000 dni stosowali specjalną dietę. Jedli wyłącznie orzechy, nasiona i owoce i uprawiali wzmożoną aktywność fizyczną, by pozbyć się tkanki tłuszczowej. Przez kolejne 1000 dni spożywali wyłącznie korę i korzenie. Na końcu tego okresu pili trujący napar z drzewa urushi, który powodował wymioty i odwodnienie, ale też działał konserwująco, zabijając insekty i bakterie po śmierci.

Pod koniec życia, po sześciu latach przygotowań, mnich zamykał się w swego rodzaju grobie, o rozmiarze niewiele większym od niego i medytował aż do śmierci. Oddychał za pomocą rurki i raz dziennie uruchamiał mały dzwoneczek. Rurkę usuwano, gdy siedzący w lotosie mnich nie zadzwonił kolejny raz.

Czytaj także: Naukowcy zbadają gigantyczne kratery na Syberii. Niedawno odkryto cztery nowe


Po śmierci mnicha sprawdzano czy jego ciało uległo mumifikacji. W przypadku "sukcesu" umieszczano go w świątyni i czczono.

Posąg pochodzi z Chin i odbywa podróż po europejskich muzeach. Obecnie znajduje się w Muzeum Historii Naturalnej w Budapeszcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesująca informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziennikarze obywatelscy i czytelnicy, zareagujcie! link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.