Facebook Google+ Twitter

"Pościg" Karen Robards, czyli cienie Białego Domu

Annette Cooper, żona prezydenta USA, ginie tragicznie w wypadku samochodowym. Oprócz niej śmierć ponoszą także kierowca i pilnujący jej ochroniarz. Cało wychodzi tylko Jessica Ford, młoda prawniczka, która na prośbę swojego szefa...

miała zabrać Pierwszą Damę z hotelowego baru. Niestety, zamiast się cieszyć Jessica podejrzewa, że to nie był wypadek i obawia się o swoje życie. Tym bardziej, że wkrótce samobójstwo popełnia jej szef John Davenport i sekretarka Marian Young. Jessice pomaga tylko jedna osoba – tajniak, Mark Rayan, jednak pętla wokół jej szyi zaciska się coraz mocniej i wygląda na to, że sznur trzyma ktoś wysoko postawiony.

Tak w skrócie przedstawia się fabuła powieści "Pościg" autorstwa Karen Robards. Robards jest autorką ponad trzydziestu powieści i opowiadań. Jej utwory regularnie trafiają na listę bestsellerów „The New York Times”. Powieścią „Pościg” po raz kolejny udowodniła, że jest jedną z najciekawszych pisarek współczesnej prozy kobiecej.

Powieść o Jessice Ford jest zaskakującym romantycznym thrillerem z bardzo ciekawymi bohaterami i interesującą fabułą. Robards duży nacisk położyła na psychikę głównej bohaterki, Jess, dzięki czemu każda czytelniczka może się z nią w pewnych sytuacjach utożsamić. Powieść jednak nie jest przeznaczona tylko dla kobiet i mężczyźni także mogą identyfikować się z partnerem głównej bohaterki.

Dynamiczna akcja i żywy język nie pozwala się czytelnikowi znudzić lekturą. Autorka potrafi go trzymać w napięciu i zachować odpowiednie proporcje między akcją a wątkiem rodzącego się uczucia między Jess i Rayanem. Nie jest nachalna, ani obcesowa.

W powieści raziły mnie tylko drobne błędy redakcyjno-edytorskie i moim zdaniem pewna niekonsekwencja w odmianie obcych imion, ale w niczym nie obniżyło to przyjemności lektury.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki Karen Robards dziękuję serwisowi internetowemu Wiadomości24.

Tytuł: Pościg
Tytuł oryginału: The Pursuit
Autor: Karen Robards
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 288
ISBN: 978-83-7648-646-8
Cena: 34,00 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.