Facebook Google+ Twitter

Poseł Bartłomiej Bodio i Kongres Klastrów w Sejmie

Polityka klastrowa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Świadczy o tym chociażby sukces I Kongresu Klastrów Polskich w Sejmie RP.

Uroczystość przygotowana z rozmachem przyniosła pożądane efekty- nadzieje na polepszenie współpracy między środowiskiem biznesu, nauki i administracji publicznej.

Bartłomiej Bodio na Kongresie Klastrów / Fot. Krzysztof M. RatschkaJednak wszyscy doskonale wiemy, iż nic się samo nie zrobi. Za organizacją Kongresu stoją rzesze ludzi na co dzień zajmujący się tematyką klastringu, m.in. Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej, którego przewodniczącym jest niezrzeszony poseł, Pan Bartłomiej Bodio. To człowiek niewątpliwie zainteresowany ideą klastrową, który doskonale zna się na rzeczy- dzięki owocnym latom praktyki w biznesie. Właśnie za sprawą takich specjalistów wszelkie podejmowane działania muszą zakończyć się sukcesem.

Podczas przemowy Pana Bartłomieja Bodio na Kongresie Klastrów Polskich, padły podziękowania i ciepłe słowa w stronę Związku Pracodawców Klastry Polskie, które również współorganizowały spotkanie, a na co dzień działają wspólnie i aktywnie negocjując lepsze warunki finansowania klastrów.

Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk, Pani Agnieszka Petelicka, Pan Bogdan Węgrzynek i Pan Bartłomiej Bodio na Kongresie Klastrów / Fot. Krzysztof M. RatschkaRegulaminowym celem Zespołu jest wspieranie i propagowanie działalności klastrów. Działania są realizowane poprzez wspieranie i podejmowanie przedsięwzięć w celu poprawy funkcjonowania klastrów i wspierania rozwoju regionalnego, zgłaszanie wniosków i współpraca z organami władzy ustawodawczej, administracją państwową, samorządami, organizacjami branżowymi, uczelniami wyższymi, samorządami naukowymi, rozpowszechnianie działalności klastrów, które tworzą środowisko sprzyjające procesom współdziałania i wzajemnego oddziaływania między ośrodkami naukowymi, przedsiębiorcami i władzą administracyjną, współpracę z ekspertami, organizacjami, mediami, przedstawianie ich jako elementy przyspieszające narodowe i regionalne systemy innowacji.

Kongres Klastrów Polskich w Sejmie RP, na zdjęciu m.in Bogdan Węgrzynek Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw oraz Poseł Bartłomiej Bodio / Fot. Krzysztof M. RatschkaW związku z tym, oczywiste jest jak duży wkład w realizację Kongresu miał Pan Bartłomiej Bodio wraz z Zespołem. Przygotowania były bardzo precyzyjne, dlatego w związku z konferencją odbyło się posiedzenie 22 maja 2013r. poprzez fakt zorganizowania Kongresu, Pan Bodio potwierdził swoje słowa o konsekwencji i lojalności w działaniu na rzecz klastrów. Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej może być zadowolony z efektów swojej pracy. Blisko czterysta osób , włączając przedstawicieli władzy najwyższych szczebli, zebranych w Sali Kolumnowej 3 czerwca br. nie kryło podziwu dla realizacji wydarzenia.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki klastrowej jest oddany swojej misji, dzięki niemu, Staroście Ostródzkiemu oraz Ogólnopolskiemu Klastrowi Innowacyjnych Przedsiębiorstw została zorganizowana m.in. konferencja pt. „Polska Polityka Klastrowa- szanse i zagrożenia” w Ostródzie. Wtedy padła zapowiedź Kongresu, i obietnica, iż przybliży on całej Polsce tą wspaniałą ideologię.

Kongres Klastrów, 3 czerwca 2013 r. / Fot. Krzysztof M. RatschkaNależy pogratulować Panu Bartłomiejowi Bodio i życzyć dalszych sukcesów w postaci organizacji tego typu uroczystości częściej. Otwarte rozmowy przedsiębiorców z władzami rządowymi i samorządowymi na temat problemów związanych z funkcjonowaniem klastrów, ich finansowaniem może być punktem zwrotnym w polityce klastrowej w Polsce, promuje działalność klastrów, ale przede wszystkim może skutkować pchnięciem rozwoju regionów. Działanie Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej powinno spotkać się z aprobatą, ze względu na to, że klastry stają się potęgą. W różnych krajach na Zachodzie podbijają rodzime gospodarki, w Polsce niestety jest jeszcze inaczej. Jednak za sprawą współpracy Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej z samymi klastrami oraz dzięki tak poświęconych swojej pracy osobom, jak Poseł Bodio jest wielce uprawdopodobnione, że sprostamy wyzwaniom globalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.