Facebook Google+ Twitter

Poseł Brudziński: W "dziadowskim państwie" oligarcha Abramowicz niech kupi Wawel

Oburzony na władze państwa za to, że nie zapobiegła wykupieniu przez rosyjskiego oligarchę, Romana Abramowicza, loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym w Warszawie, poseł Brudziński powiedział z wyrzutem: "to niech jeszcze kupi Wawel i Zamek Królewski".

Poseł Brudziński: W "dziadowskim państwie" oligarcha Abramowicz / Fot. Mateusz Włodarczyk/Creative Commons 3.0Słyszeliśmy już w minionym roku, że Polska to dziki kraj, a od tego roku wiemy też, że Polska to dziadowskie państwo. Pierwszą etykietkę przylepił do naszego kraju, były minister sportu w rządzie Platformy Obywatelskiej, Mirosław Drzewiecki, a drugą - nauczyciel akademicki ze Świerklańca i politolog z PiS, Joachim Brudziński.

O dziadowskim państwie grzmiał przed kilkoma dniami Joachim Brudziński w RMF FM, na znak oburzenia i protestu, że nikt w Polsce nie zdołał przeszkodzić miliarderowi rosyjskiemu, Romanowi Abramowiczowi, w wykupieniu loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym w Warszawie na mecz Polska-Rosja w czasie Euro 2012. Według posła PiS, równie dobrze i bez przeszkód "rosyjski oligarcha mógłby sobie kupić Wawel lub Krakowskie Przedmieście czy Zamek Królewski" - czytamy w portalu rmf24.pl.

 / Fot. W24Poseł PiS w rozmowie z RMF FM okazał swoje pretensje o ten fakt pod adresem rządu. Jak powiedział: "zwrócił się do rządu z propozycją, że polskie firmy zadeklarowały, że wykupią lożę prezydencką - tak, jak Abramowicz wykupił" - informuje dziennik.pl. Zdaniem Brudzińskiego, kwestia wykorzystania loży prezydenckiej podczas Euro 2012 na Stadionie Narodowym, jest efektem dziadowskiego zarządzanego państwem.

Słabo poinformowany w sprawie loży prezydenckiej, Joachim Brudziński z PiS, nie jest wyjątkiem w tej partii. Także prezes Jarosław Kaczyński wspomniał o loży w podobnym duchu, 22 maja. Powiedział, że "PZPN nie miał prawa tego zrobić".

Według opozycji to "gigantyczny skandal", że na Euro loża nie jest dostępna dla Polaków. Przecież "my jesteśmy gospodarzem we własnym kraju, więc nam się ona należy" - przekonywał prezes PiS.

Dziennikarzom nie udało się ustalić, kto kupił lożę prezydencką i za ile? Doradca UEFA, Robert Korzeniowski, powiedział, że nie może tego ujawnić, gdyż to tajemnica handlowa. Wiadomo jednak, iż Roman Abramowicz będzie oglądał mecz Polska-Rosja na Stadionie Narodowym, ale nie z loży prezydenckiej. Natomiast prezydent Rosji, Władimir Putin, przyjedzie na Euro do Wrocławia.

Według portalu wp.pl, który powołuje się na informacje Radia ZET i Kancelarii Prezydenta RP, nie ma problemu z umownie nazywaną lożą prezydencką. "Bronisław Komorowski będzie siedział na najbardziej prestiżowym miejscu obok szefa UEFA". Zgodnie z protokołem UEFA - prezydent Komorowski zajmie miejsce na trybunie VIP, obok Michela Platiniego, a razem z nim na tej samej trybunie zasiądzie około 350 specjalnych gości.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Jolka
 • Jolka
 • 25.05.2012 20:08

A ten Wawel , który sprzedaje ruskim Brudziński to do kupienia z LK czy bez ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
hotel52
 • hotel52
 • 25.05.2012 09:13

@Martha Jenner 11:26 Chyba pani dobra kobito źle się czuje i zaczyna pierd....lić jak Wink. Czy wy się z głupim przez ścianę macacie ? Piszecie od rzeczy. Brudziński, Piłsudski, apartament prezydencki, apartament królewski... Wink byłeś kiedyś w dobrym hotelu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No Nie
 • No Nie
 • 24.05.2012 18:47

I takie teksty potem trafiają do Rosjan . Jaka musi być hipokryzja wśród pisowców . Dziś pan prezes nawoływał aby Rosjanie zamieszkali w Bristolu .
Panie Brudziński , znowu nieuzgodnione stanowisko ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 24.05.2012 16:37

brudziński plecie od rzeczy .. i tyle

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
 • Lipa
 • 24.05.2012 15:46

Pan Brudziński [ a najpierw Kaczyński ] strzelili sobie samobója !!
To pan Kaczyński podpisywał umowę z UEFA dotyczącą przejęcia stadionów na czas Euro .
To pan Kaczyński podpisał całą umowę z Platinim .
To prezes " sprzedał loże " wg PiS- u a nie Tusk , teraz odszczekajcie to dziadowskie państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Izkarioza
 • Izkarioza
 • 24.05.2012 14:48

Jaki prezydent takie uhonorowanie!!! Niech sobie dziadyga POstoi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No Nie
 • No Nie
 • 24.05.2012 14:28

Tyle hałasu o nic . UEFA nie sprzedała Abramowiczowi ani loży ani kanapy ani łóżka.
To propaganda PiSlandu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 24.05.2012 13:20

To co Brużdziński szuka w tym jak to nazwał dziadowskim państwie,paszoł won do Madziarów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To teraz apartament prezydencki w hotelach też będzie musiał czekać i nie wolno go będzie nikomu wynajmować? :D Tak wynika z "logiki" tego pana...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedyś p. Brudziński rzekł był tak:
"Jeżeli nie rozumiecie, że prezydent jest najważniejszym urzędnikiem i ma prawo prowadzić politykę zagraniczną, to weźcie sobie do serca słowa marszałka Piłsudskiego: <<kury szczać prowadzać a nie politykę robić>>"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.