Facebook Google+ Twitter

Poseł Duda: Gowin poprze wniosek PiS o komisję śledczą w sprawie Amber Gold

Minister Jarosław Gowin w ostatnich dniach zbulwersował opinię publiczną, polityków i część prawników słowami, że ma w nosie literę prawa i że "sitwa chce go zniszczyć", więc przychyli się do wniosku PiS o komisję śledczą ws. Amber Gold.

 / Fot. Marcin Obara/PolskapresseW szeregach PO panuje polityczny niepokój i poruszenie, bo zdaniem posła PiS, Andrzeja Dudy, minister Jarosław Gowin może poprzeć wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie afery Amber Gold. Poseł Duda ma pewność, że na Wawelu spoczywają szczątki Marii i Lecha Kaczyńskich. Ale nie ma takiej pewności, czy w innych grobach są właściwe ciała zmarłych. Dlatego jest za ekshumacją wszystkich zmarłych w katastrofie smoleńskiej. Bo trzeba dotrzeć do prawdy. Nie chce zdradzić kto będzie kandydatem PiS na premiera.

Uważa, że stało się wiele złego w sprawie tragedii smoleńskiej i potem, po niej. Bo - jak mówi - byliśmy oszukiwani i okłamywani przez najwyższe czynniki polskich władz. Przede wszystkim okłamywała nas pani minister Kopacz, która opowiadała o świetnej współpracy "patologów polskich z patologami rosyjskimi" i o udziale Polaków w sekcjach zwłok. Teraz okazuje się, że było inaczej.

"Byliśmy okłamywani. Nie mam pewności, gdzie pochowano moich kolegów" - mówi poseł Duda. Niestety - widać to, mamy świadectwo tego, że państwo zawiodło. Gdyby zaraz po katastrofie samolotu doszło do "czynności sprawdzających", do odpowiednich badań, to na pewno one dawno "przybliżyłyby nas do prawdy" o tragedii smoleńskiej - czytamy w serwisie RMF24.

Mam nadzieję, że wykonanie tego teraz pomoże załatwić to, co najpilniejsze, a przede wszystkim pomoże w rozwianiu wielu wątpliwości, które siłą rzeczy musiały narosnąć wokół tej tragedii. Mamy różne ekspertyzy i wiele faktów, które zaprzeczyły tezom raportu MAK, i niestety - tezom raportu ministra Millera i jego komisji. To wszystko musi być wyjaśnione, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Na pytanie redaktora w radiowym programie "Przesłuchanie w RMF FM", czy prawdą jest, że prezes Jarosław Kaczyński "wściekł się na Annę Fotygę i Antoniego Macierewicza", za powstałe zamieszanie i niepokoje na warszawskich Powązkach, w trakcie ekshumacji szczątków jednej z ofiar samolotu, poseł Duda odpowiedział: "Nie potrafię tutaj tego potwierdzić."

Dodał, że jest wiele osób, które - jak to określił - z wielkim niepokojem obserwują to, co się dzieje wokół tragedii smoleńskiej, protestowali i protestują przeciwko działaniom, albo "niedziałaniu ze strony prokuratury". Trudno się, więc dziwić, że ci ludzie "dzisiaj przychodzą na cmentarz", i nie tylko chcą oddać hołd takim osobom jak Anna Walentynowicz, ale także chcą na własne oczy dopilnować czynności, które wykonuje prokuratura, bo "po prostu jej nie wierzą".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

antek
 • antek
 • 23.09.2012 13:34

no i zacznie się nagonka na Gowina... Nie podskakuje się się swojej mafii - AmberGold nie będzie wyjaśniona - jak wszystkie pozostałe

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 23.09.2012 12:50

Gowin próbuje zniszczyc tą sitwę ,ale złe moce z Tuskiem na czele próbują zniszczyc Gowina. Tusk robi wszystko ,by afera nie została wyjaśniona gdyż ,ona go pogrązy politycznie ,zresztą zamach smoleński również!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iza Kryllocka
 • Iza Kryllocka
 • 23.09.2012 09:05

Grono nocy ciemnej i doliny zla,niepojety ten lot 10.04.2010 ..Ple ple tura,slow fura,a kazde jak kalwaryjski wicher z sensu zdmuchuje..Grupa ludzi chcaca "zniszczyc" ministra..Gdy a z tyle razi w ekipie,a co raz samobojstwo albo tragiczny zgon to trzeba cos zrobic..ddyskusje w takim srodowisku,komisje to zly pomysl..

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
 • Jolka
 • 22.09.2012 20:41

Pan Andrzej Duda godnie zastąpił bulteriera PiS- Kurskiego. [ teraz SP] .Aż dziw bierze ,że kiedyś pracował w Kancelarii Prezydenta .

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbyszek
 • zbyszek
 • 22.09.2012 20:36

tabande tuskokomorow do wiezien zielona wyspe i ta co przekopala ziemie terrorystow smolenskich do klatek albo zrobie to samo co dziadzius w 39....................

Komentarz został ukrytyrozwiń
razSierpemrazMłotem
 • razSierpemrazMłotem
 • 22.09.2012 20:29

Koniec mafii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.