Facebook Google+ Twitter

Poseł Grodzka biologicznie jest mężczyzną

Znamy bajkę o nagim królu. W dzisiejszych czasach można nią ilustrować coraz więcej zjawisk. "Ta pani jest facetem" - niejedno dziecko powie o polityku z RP. Za karę - grzmi poseł Grodzka - powinno zostać odesłane na reedukację.

Z prawem antydyskryminacyjnym, podobnie jak antypirackim, jest ten kłopot, że w przeroście staje się ono narzędziem represji i modelowania społeczeństwa wbrew realnemu porządkowi antropologicznemu, w którym własność nie jest tym samym co spekulacja, a płeć, niezależnie, sytuuje się ponad oszukańczą autokreacją.

Transseksualista typu m/k po zabiegu chirurgicznym, z perspektywy biologicznego realizmu, zawsze pozostanie mężczyzną, wprawdzie okaleczonym i ubezpłodnionym (gdzie to zdrowienie?), niehonorowym i nieodpowiedzialnym (gdzie nie ma respektu dla własnego ciała, tam trudno o szacunek dla własnej rodziny), ale facetem. Jest nieodwracalnie zmaskulinizowany: z poziomu różnicy gonadalnej, genetycznej, hormonalnej. Układu rozrodczego nie da się przerobić, jak podwozia samochodu.

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczSzaleństwo autokreacji niszczy więzi między ludźmi, czego najlepszym przykładem jest smutny los rodziny posła. Najlepszy psycholog nie zdoła wytłumaczyć córkom i synom mężczyzn rezygnujących z części swojej płciowości, dlaczego tata "stał się" kobietą. Jeśli ich dzieci dadzą sobie wmówić, że tak trzeba, to przecież utracą jakąś ważną część ludzkich relacji na linii ojciec - córka albo ojciec - syn. Czy aby na pewno podwójna dawka macierzyństwa - nie poddając ocenie jakości tej matczyności - może wynagrodzić dziecku utratę ojca? Ginie przy takiej rekonstrukcji bezpowrotnie bogata kategoria relacji, które są ważne bez względu na wiek. Wnuki nie będą miały dziadka. Chyba że założymy, że owa kategoria jest nieistotna. Tak jednak nie jest, relacyjność jest centralna i bilansuje negatywnie Grodzkiego i jego syna: wątpliwe, żeby transseksualny polityk zyskał kompetencje macierzyńskie. Tacierzyńskie odeszły z przeszłością.

Dla działań na polu płciowym istnieją granice stawiane przez odpowiedzialność za krewnych, zwłaszcza za dzieci, które potrzebują wzoru, wsparcia i miłości ojcowskiej w każdym wieku. Granice te wyznacza sama natura.

Łatwiej dostrzec dramat transseksualisty, niż powikłania w tożsamości jego dzieci i wywrócenie porządku genealogicznego do góry nogami. Równie trudno było do czasu wystąpienia dr. B. Nathansona nazwać tragedię dzieci nienarodzonych i ich matek. Od naszej wrażliwości zależy, czy wychwycimy mniej rzucające się w oczy aspekty płciowości i konsekwencje płciowych wyborów.

Społeczeństwo nie musi obawiać się postaw i regulacji ograniczających konstruktywistyczną dowolność. Nie ma dowodów na biologiczne pochodzenie tych zaburzeń, które przyzwolenie społeczne z całą pewnością eskaluje. Grodzka sama potwierdza, że jej dążenia osadzone są silnie w strukturze rodziny, z której pochodzi, nie w biologii. W jednym z wywiadów mówi, że biologiczną matkę poznała w późnej dorosłości.

Wywiad w Replice

O pozabiologicznym pochodzeniu transseksualizmu przekonuje relatywna częstotliwość jego występowania. Mamy rejony geograficzne i okresy historyczne, gdzie go po prostu nie ma. (Money, John. Reinterpreting the Unspeakable: Human Sexuality 2000 : The Complete Interviewer and Clinical Biographer, Exigency Theory, and Sexuology for the Third.)

Według Colemana identyfikacja płci nie występuje automatycznie w kierunku jednej płci, ale kształtuje się poprzez doświadczenie przez pierwsze 18 miesięcy życia. Na zachodzie zaburzenie transseksualne trzy razy częściej pojawia się u osób genetycznie płci męskiej. Odmiennie niż w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie obserwuje się ok. 6-krotną przewagę kobiet obarczonych dysforią płciową. Czy to nie kwestia kultury? Niech będzie, że opresyjnej. Nie "lepiej" jest w Szwecji, gdzie ta dysproporcja jest już trzykrotna. W USA tylko jeden mężczyzna na 400 tys. jest transseksualistą. W Holandii jeden na 30 tys.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (208):

Sortuj komentarze:

anda
 • anda
 • 09.03.2012 16:52

transi mogą żyć jak każdy inny, ale nie powinni być stawiani za wzór. To patologia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tyle hałasu o jakiegoś faceta w sukience?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink
Być sobą można na poziomie bardzo niskim, na przykład narkotyku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
"oburzony"
 • "oburzony"
 • 10.02.2012 03:04

@ Dominik Trznadel z 14;46 Eskimosowi wszystko kojarzy się z lodem. Aby uniknąć przynudzania w rozmowach Eskimosi wymyślili ponad sto nazw dla śniegu,Myślę,ze Pan mógłby skorzystać z tej metody na urozmaicenie swoich skojarzeń,choćby pozorne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lenin
 • Lenin
 • 09.02.2012 22:32

To niech pan sobie myśli,przynajmniej ma pan o czym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Pani Jadwigo Kowalczyk
Bardziej mi się pani kojarzyła z jakąś ascetyczną, zahamowaną komunistką - Jakowlewą np, która zginęła w obronie swoich poglądów przed plutonem egzekucyjnym. Teraz widzę, że jest pani bliższa lwicy - A. Jakubowskiej.

Proponowany przez panią anal wbił mnie w fotel. Nie mogę przestać o tym myśleć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Frączek fikcja
 • @Frączek fikcja
 • 09.02.2012 10:30

Marzy się tobie usuniecie komentarzy aby ukryć blamaż autorki i jej wpadkę z mistyfikacją drugiego profilu na W24 jakim się posiłkuje. Mam porobione kopie przekrętu Czerw, kasowanie Ci wiele da.

Komentarz został ukrytyrozwiń
asdert
 • asdert
 • 09.02.2012 03:31

Gustaw, a nie cierpisz ty na rozdwojenie jaźni?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gustaw.
 • Gustaw.
 • 09.02.2012 02:23

O 21-wszej 37 znowu ktoś podszył się pod mój nick. Ktoś,komu zależy na tym aby podważyć mój autorytet i oczywiście Grodzkiej. To ktoś nieuczciwy. Również podszył się przedtem pod komentarz P. Wroclove. Myślę,że albo to robi Frączek albo Czerw albo też oboje. I oboje nienawidzą p.Grodzkiej. Co za metody perwersyjne. Nie zdziwię się ,jeżeli jeszcze raz to zrobią albo i więcej,jeżeli czyjeś komentarze im się nie podobają. Oszuści internetowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Administracja mogłaby pomyśleć o zbiciu komentarzy w jedną stronę. Nie chce się klikać i czekać na otwarcie strony, żeby ujrzeć co tam było przed.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.