Facebook Google+ Twitter

Poseł Grodzka pozwała Terlikowskiego. Jak rozstrzygnąć tę sprawę?

Redaktor naczelny "Frondy" został pozwany przez Annę Grodzką. Polski sąd będzie musiał się opowiedzieć po którejś ze stron: zwolenników samostanowienia lub zachowawczej regulacji zachowań i tożsamości seksualnych. Konflikt przekroczy zapewne wiele granic ideologicznych i formalnych.

 / Fot. Radek Oliwa/CC BY 2.0 / Fot. W24Znany ze swoich konserwatywnych poglądów intelektualista katolicki, doktor filozofii, Tomasz Terlikowski od pewnego czasu publicznie podkreślał, że posłanka Anna Grodzka nie jest kobietą. W kilku felietonach dedykowanych jej płciowości używał rodzaju męskiego w stosunku do powódki, która twierdzi, że doznała uszczerbku na komforcie psychicznym.

Sprawa Grodzkiej ujawnia się na kilku poziomach: relacji prawa stanowionego do naturalnego; wolności słowa; tożsamości ludzkiej.

Nie można bagatelizować racji jednych i drugich, a prawdopodobnie Temida, rozsądzając posłankę i katolicką "konserwę", chętnie ucieknie w bezpieczny zaułek obowiązujących w Polsce przepisów zezwalających na zmianę płci i respektujących ograniczenia takiej transformacji.

Seksuolodzy przyznają, że nie jest to prawdziwa zmiana w kobietę, lecz jakiś sposób upodobnienia. Często mówią o transseksualizmie typu k/m lub m/k, czyli transseksualizmie mężczyzny, który czuje się kobietą lub kobiety, która czuje się mężczyzną. Zawsze jednak jest to kobieta lub mężczyzna. Tym śladem poszła początkowo prasa, która pisała: "pierwszy transseksualny poseł w polskim Sejmie".

Tożsamość


O swoich argumentach aktywiści LGBT chętnie opowiadają, że są naukowe, co słucha się, jak pogadanki marksistów, którzy byli święcie przekonani, że ich wizja jest naukowa. W istocie rzeczy osoby transseksualne nie traktują płci biologicznej wiążąco, dla nich liczy się płeć mózgu, a ta z kolei nie jest przez wszystkich naukowców rozpoznawana. Pojęcie to jest niemal nieobecne w neuropsychologii głównego nurtu. Argumentację esencjalistów i konstruktywistów upośledza niekonsekwencja. Dlaczego płeć gonadalna albo chromosomalna miałaby być nieważna, a płeć mózgu tak?

Kolejny sylogizm: konstruktywiści powołujący się na płeć mózgu twierdzą, że nie ma różnic między mężczyznami a kobietami i że nie ma ich w mózgu. Wszystko, co jest możliwe do osiągnięcia dla chłopców, osiągalne jest także dla dziewczynek.

Umysł - autonomiczne, wolne od biologii stwarzanie męskiej lub kobiecej, albo krzyżującej się tożsamości? Jak najbardziej? Taka koncepcja doskonale wkomponowuje się w oczekiwania społeczeństwa konsumenckiego i indywidualistycznego. Możemy sobie zamawiać płeć i dowolnie kształtować tożsamość ponad uwarunkowaniami biologicznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

politykierka
 • politykierka
 • 09.03.2012 14:13

Grzegorz Wink 28.02.2012 21:26
" A trzy to pan Terlikowski jest zwyczajnym chamem. Bo jak widzi kobietę mającą na imię Anna, to swoje zdanie powinien zachować dla siebie, a nie po chamsku mówić do niej jakby była facetem."

Lepiej być NORMAKNYM zwyczajnym "chamem" niż być - jak autor powyższego cytatu POLITYCZNIE POPRAWNYM IDIOTĄ!!!

Grodzki,czy jak mu tam naprawdę,nigdy kobietą nie był,nie jest i nie będzie pomimi skomplikowanych operacji,leków hormonalnych i damskiej peruki,oraz odzieży

Tak jak nigdy ślimak nie będzie rybą,a marchewka owocem,pomimo,że tak szaleńcy postanowili w głosowaniu

Komentarz został ukrytyrozwiń
politykierka
 • politykierka
 • 09.03.2012 13:42

konio 29.02.2012 13:24

"ciebie" wielbicielu dewiantów nieżle koń/muł kopnął w czerep

Komentarz został ukrytyrozwiń
paplikot
 • paplikot
 • 05.03.2012 19:07

@olgierd-to pogadaj z biedroniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olgierd
 • olgierd
 • 03.03.2012 11:16

ni mógłbym to to ruchać wiedząc, że toto jest w środku chłopem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
now
 • now
 • 02.03.2012 17:29

statystycznie większe szanse ma na zły dotyk ze strony nauczyciela WF. W każdej grupie zawodowej są pedofile. Ktoś kiedyś policzył, że najwięcej ich jest wśród psychologów i nauczycieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol
 • Karol
 • 02.03.2012 09:56

Terlikowski, człowieku opamiętaj się, nie życzę Ci, ale co zrobisz jak śię okaże ze Twoje dziecko będzie molestowane przez Księdza albo co gorzej/dla Ciebie/ okaże się być Gejem, co wtedy wypowiesz swoimi tak prawdomównymi ustami???????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katolicyzm w Polsce potrzebuje Nowej Ewangelizacji. Która polega nie na gloszeniu słowem, potepianiu, szkalowaniu, wypominowaniu wad, ale zmienianiu samego siebie nie innych. Nie mówieniu kocham Chrystusa, tylko robieniu wszystkiego aby ktoś zapytał się katolika:" Dlaczego dla mnie robisz tyle dobra, jesteś taki cierpliwy. Nie rozumiem tego? " I wtedy można powiedzieć, dlatego że kocham Chrystusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
merlin
 • merlin
 • 01.03.2012 17:29

Wink,człowieku Ty wiesz co piszesz,czy też masz problemy ze swoja osobowością-Grodz...porównac z kobietą to jak słonia z motylem

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 01.03.2012 16:45

@falus-ty palikotowy przygłupie,kakaowy chłopaczku, zastanów się jaki ty jesteś głupi(nie ćpaj tyle).

Komentarz został ukrytyrozwiń
f.allus
 • f.allus
 • 01.03.2012 16:15

@ " f" dzisiaj 13:25
A Ty matołku dzisiaj masz koloratkę ? Będziesz molestował czy normalnie dymał ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.