Facebook Google+ Twitter

Poseł Grzegorz Napieralski w Nowogardzie. Kolejny krok przed kampanią wyborczą?

11 grudnia 2012 r. po godz.17. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego odbyło się spotkanie z posłem Grzegorzem Napieralskim.

Pamiętamy o ogrodach... / Fot. Ryszard Jan Zagórski Uwzględniając fakt, że poseł Napieralski był w Nowogardzie 21 czerwca, można przypuszczać, że musiał mieć ważny powód wizyty. Taki był w istocie. Poseł w swoim wystąpieniu przekonywał o potrzebie istnienia ogrodów działkowych w taki sposób, że nawet ludzie mający inny pogląd na ten temat zaczęli powątpiewać. Przecież toczące się na działkach życie ludzi nie tylko starszych, odpoczynek i rekreacja poza produkcją zdrowej żywności są bardzo ważne. Działkowcy byli zadowoleni z faktu, że poseł mówił o ustawie dotyczącej ogrodów działkowych, broniącej działkowców, a nie prezesów. Mówił o obywatelskim projekcie ustawy o ochronie „Rodzinnych Ogrodów Działkowych” i konieczności obrony prawa użytkowania działki
i prawa do ochrony ogrodu przed likwidacją na cele komercyjne, o zainteresowaniu deweloperów terenami ... / Fot. Ryszard Jan Zagórski działkowymi niekoniecznie położonymi w centrum miasta. Przypomniał o rozdawanych przez siebie jabłkach i jego stwierdzeniach dotyczących konieczności rozwiązywania problemów robotników. Jednak nikt z rządu tym się nie przejął i teraz mamy problem ze zwolnieniami w Tychach... Kończąc podkreślił, że walka o nowy kształt ustawy w sprawie rodzinnych ogrodów działkowych to pewna wygrana.

Burmistrz Nowogardu Robert Czapla (SLD) w swoim wystąpieniu powiedział m.in.: „W gminie Nowogard nic nie grozi. Na tych miejscach nie są planowane ani żadne fabryki, ani żadne osiedla mieszkaniowe (...)”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.