Facebook Google+ Twitter

Poseł Jaworski: "Drwiny z papieża". Giza: "Papież jest facetem"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-03-11 04:21

Poseł Andrzej Jaworski stwierdził, że po drwinach z katolików w TVP2 najwyższy czas, aby wreszcie nastąpiła wymiana kierownictwa tego kanału. W taki sposób PiS chce walczyć o "przywrócenie wolności mediów" w Polsce - przywracając cenzurę.

logo programu "Tylko dla dorosłych" / Fot. print screen / youtube.plPoseł PiS Andrzej Jaworski w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce, zasugerował, że po drwinach z katolików i papieża Benedykta XVI, jakie miały miejsce w TVP2 najwyższy czas, aby wreszcie nastąpiła wymiana kierownictwa kanału. Jaworski udzielił wywiadu w imieniu parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, którego jest przewodniczącym. Zespół, złożony w całości z posłów i senatorów PiS, jako swój cel wyznaczył sobie "przeciwdziałanie ateizacji Polski, przeciwdziałanie wykluczenia z życia publicznego religii oraz szerzenie wartości chrześcijańskich i obrony mediów katolickich w tym katolickiej Telewizji Trwam". Cenzurując polski kabaret poseł realizuje więc misję zespołu - przywrócenie wolności mediów katolickich w Polsce.

"Drwiny z papieża kilka dni po abdykacji"

Zapytany o to, co skłoniło zespół do złożenia wniosku do KRRiT o ukaranie publicznej stacji, poseł Jaworski odpowiedział, że TVP2 po raz kolejny nadała treści jednoznacznie obrażające katolików, starszych, niepełnosprawnych, natomiast piątkowy program "jawnie drwi z podstawowych prawd wiary katolików".

Czytaj także: PiS żąda kary dla TVP2 za skecz kabaretowy. Chce cenzury?

"W pierwszej nastąpił bardzo wulgarny, ośmieszający atak na dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Tego typu ataków w telewizji publicznej dotychczas nie było" - powiedział portalowi wPolityce. "I nawet jeżeli jest to program dla dorosłych, przedstawiany jako satyryczny, mamy do czynienia z treściami wyjątkowo wulgarnymi i odrażającymi. Drugi element to drwiny z papieża Benedykta XVI. Kilka dni po jego abdykacji, a przed konklawe wyszydza się jego zachowanie, strój, mówi o jakichś slipach "w Jezuski". A dalej przedstawia się osoby starsze, których głównym zadaniem miałoby być szerzenie nienawiści. To jest coś, co nie powinno znaleźć miejsca w żadnej stacji telewizyjnej, a zwłaszcza publicznej, funkcjonującej dzięki naszym podatkom" - dodał.

Poseł zarzucił nawet TVP2, że program "Tylko dla dorosłych" w ogóle nie był realizowany na żywo tylko zmontowany bez udziału publiczności, której tak naprawdę wcale nie było, natomiast śmiech, słyszany na nagraniach dostępnych w sieci i publiczność... podstawiono. "Z tego, co wiem – choć nie mam pewności – nie była to publiczność na żywo, a podłożony śmiech" - stwierdził Jaworski. Jeśli rzeczywiście na widowni siedzieli prawdziwi ludzie, którzy śmiali się do rozpuku ze skeczy Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy, posłowi nasunęła się jedyna słuszna analogia do PRL-u. "Wówczas też odbywały się spotkania, na których jawnie drwiono z Kościoła Katolickiego, a później doprowadzono do zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki. I też niektóre osoby reagowały na to zadowoleniem" - przypomniał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Nikt nikogo tu nie miał zamiaru obrażać. Czy to jest obraza stwierdzenie faktu - że papież (każdy - jak dotychczas) jest facetem... nie widzę tu żadnej obrazy - wręcz przeciwnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I chwala TVP2 za ten gest. Czekamy na nastepny kabaret...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli podobnie jak nie biora generalow do wojska, nie zapisuja blaznow do PiS'u ?
A moze zle Pana zrozumialem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest już oświadczenie TVP2 w sprawie głośnego skeczu. "Aktualnie czekamy na decyzję KRRiT w związku ze skargą, która po emisji programu została do niej skierowana przez grupę posłów PIS. Jednocześnie wszystkich naszych widzów, którzy poczuli się urażeni treściami zawartymi w piątkowym odcinku „Tylko dla dorosłych” pragniemy serdecznie przeprosić."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednym z warunków wstąpienia do PiS jest absolutny brak poczucia humoru...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spogladajac na prace sceniczna nalezy pogratulowac wykonawcom i calej ekipie telewizji. Produkcja na bardzo dobrym poziomie i dobrzy aktorzy. Oburzenie bylo efektem zaplanowanym i osiagnietym. Moim zdaniem, odpowiedzialni za program powinni przeprosic osoby czujace sie urazonymi w zwiazku z zawartoscia kabaretu. Troche przesadzili, tez tak sadze. Coz, juz sie stalo...
Lecz oferta wprowadzenia cenzury to chyba przyklad z przeszlosci. Moze do sadu ?
No i przeciwko komu, kilku sympatycznym i popularnym blaznom ? To sie swiat usmieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

...czytałam...sorry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato - w kabarecie nie pierwszy raz "stłuczono pluskwamperfecum" :)
Vide - "Edukacja Józia Barącza"
http://allegro.pl/bieniasz-edukacja-jozia-baracza-wyd-1956-i2948600757.html

Czytała jej pierwsze wydanie i polecam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poseł Jaworski był kiepskim dyrektorem stoczni .Teraz chce się wykazać jako cenzor IV RP :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że jest facetem. Kobietą chyba raczej nie jest, a trzeciej płci - nie znam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.