Facebook Google+ Twitter

Poseł Kłopotek z PSL odpiera zarzuty Julii Pitery

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-15 12:02

Zdaniem Eugeniusza Kłopotka Julia Pitera skłamała mówiąc, że działał on w interesie biznesmena. Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego żąda więc od niej publicznych przeprosin.

Kłopotek powiedział na konferencji prasowej w Bydgoszczy, że słowa Pitery są niegodne pełnionej przez nią funkcji członka Rady Ministrów. Jak dodał, jej wiarygodność spadła do zera. Parlametarzysta przekonywał, że Julia Pitera, powołując się jego na rozmowę z dziennikarką "Expressu Bydgoskiego", powiedziała nieprawdę. "Tej rozmowy nie było, co pani redaktor potwierdza" - mówi Kłopotek.

Julia Pitera, odpowiedzialna w rządzie za walkę z korupcją, twierdzi, że Kłopotek działal w interesie biznesmena, chcącego zbudowac stację benzynową. Poseł przyznał, że wspierał działania właściciela jednej ze stacji benzynowych w podbydgoskiej Zielonce, który starał sie o zezwolenie na budowę dojazdu do planowanej trasy ekspresowej S-5. Udowadniał jednak, że jego działanie było elementem interwencji poselskiej. Parlamentarzysta tłumaczył, że próbował się dowiedzieć, na prośbę wyborcy, czemu zmieniony został przebieg trasy ekspresowej. Według nowych planów zlikwidowany został wjazd na stację benzynową, budowaną, co podkreśla poseł, legalnie.

Kłopotek uznał, że zarzuty Pitery są pomówieniem jego osoby. Zaznaczył dziś jednak, ze "nie jest to indywidualny konflikt między nim a minister odpowiedzialną za walkę z korupcją". Zdaniem Kłopotka niedopuszczalne jest, by członek rządu formułowała przeciw posłowi pomówienia. Poseł jest przekonany, że jeżeli nie ukróci się tego typu działań Pitery, parlamentarzyści będą się bać pomówień i kłamstw.

Kłopotek zdecydowanie sprzeciwił się załatwieniu sprawy konfliktu z Piterą, jak się wyraził, w zaciszu gabinetu. Wczoraj, jak mówił poseł PSL, sugerował to przewodniczacy klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.