Facebook Google+ Twitter

Poseł Łyżwiński boi się współwięźniów

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-08-30 09:46

Poseł Stanisław Łyżwiński obawia się o swoje życie i będzie wnioskował o przeniesienie do innego aresztu - zdradziła nam jego żona Wanda. Łyżwiński trafił za kratki w poniedziałek, oskarżony m.in. o gwałt. Już pierwszej nocy został zastraszony przez współwięźniów, którzy przyjęli go okrzykami "pedofil".

 / Fot. APP/CAF- Zagraża mu niebezpieczeństwo ze strony współwięźniów. Chcemy, żeby został przeniesiony do innego aresztu, wszystko jedno gdzie - mówi Wanda Łyżwińska, posłanka Samoobrony.

Wniosek o przeniesienie posła Stanisława Łyżwińskiego z aresztu przy ul. Smutnej w Łodzi do innego aresztu nie został jeszcze złożony, natomiast...

- O godzinie 3 w nocy (z wtorku na środę) wysłałem e-mail do naczelnika wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Łodzi - mówi mecenas Wiesław Żurawski, reprezentujący Łyżwińskiego. - Przekazałem w tym piśmie obawy posła, który na co dzień nie jest przecież człowiekiem strachliwym ani nadwrażliwym. Chcę też o tej sprawie rozmawiać z prokuratorami osobiście, po czwartkowym przesłuchaniu mojego klienta - mówi mecenas, dodając, że bezpieczny jego klient czuje się tylko we własnej, dwuosobowej celi.

Prokuratura już wystąpiła do szefa Aresztu Śledczego w Łodzi o szczegółowe informacje na temat potencjalnych zagrożeń dla Łyżwińskiego. Na razie jednak niewiele wskazuje na to, by miał on szanse na przeniesienie w inne miejsce.

- Poseł może być nieakceptowany przez współwięźniów - mówi ppor. Krystian Sobczak, rzecznik łódzkiego Aresztu Śledczego przy ul. Smutnej. - Dlatego jest przez nas chroniony, izolowany. Nic mu nie zagraża.

Osadzeni, którzy wznosili wobec posła m.in. okrzyki "pedofil" zostali ukarani - kilku z nich odebrano możliwość widzeń, a inni zostali pozbawieni możliwości otrzymania paczki żywnościowej.

Perspektywa długich jesiennych wieczorów w celi łódzkiego aresztu to nie- jedyna zła wiadomość dla Łyżwińskiego. Wraz z wolnością poseł stracił dietę, uposażenie oraz pieniądze na utrzymanie biur poselskich - razem około 21,5 tysiąca złotych miesięcznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.