Facebook Google+ Twitter

Poseł Macierewicz: Nie konsultowałem wypowiedzi o wojnie

Zbyt ostra retoryka polityków z najwyższej półki drabiny partyjnej w kraju musi budzić niepokój i konsternację, a także rodzić pytania: dokąd to wszystko zmierza? Bodaj największe zamieszenie zrobił poseł PiS, Antoni Macierewicz, ogłaszając, że Rosja wypowiedziała Polsce wojnę. Teraz tłumaczy się, że z nikim tego nie konsultował.

Sonda

Czy można wierzyć słowom posła Macierewicza?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Antoni_Macierewicz_2009-02-06.jpg&filetimestamp=20090210005420 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP/Domena publicznaPoseł Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, od dłuższego czasu przekonywał Polaków o swoim genialnym odkryciu, że w związku z zamachem na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w istocie Rosja wypowiedziała Polsce wojnę. Powtórzył to jeszcze kilka dni temu. Wywołał tym ogromne zamieszanie i konsternację w szerokich kręgach politycznych w kraju, a także być może dyplomatycznych. Przyjmując jego tok rozumowania, prezes PiS, Jarosław Kaczyński, powtarzał, że coraz bardziej wierzy w teorię zdrady i zamachu. Poszerzył tę opinię o oskarżenia pod adresem premiera, prezydenta i ministrów, o zdradę i odpowiedzialność za zamach na byłego prezydenta.

 / Fot. W24Kiedy premier Tusk powiedział, żarty się skończyły i z PO poszedł apel do prokuratury, aby zbadała, czy w Polsce nie są naruszone zasady państwa prawa oraz czy zbyt ostry język czołowych polityków opozycji nie godzi w interesy polskiego państwa, prezes Kaczyński wezwał swojego zastępcę Macierewicza, na dywanik. Nie znamy przebiegu rozmowy i nie wiemy, czy prezes zrugał swego podwładnego. Wiemy zaś, że podwładny prezesa na konferencji prasowej był mniej rozmowny niż zwykle. Uśmiechając się pod nosem, dawał do zrozumienia, że na jakiś czas musi pauzować w języku walki.

Piątkowa zapowiedź premiera Tuska, że ''żarty się skończyły'', a dziś pierwsza reakcja Platformy na ostrą retorykę polityczną działaczy PiS. W okresie obchodów II rocznicy katastrofy smoleńskiej, padały m.in. z ust Jarosława Kaczyńskiego, nie tylko mocno wyostrzone słowa i zdania. Padały również oskarżenia pod adresem premiera, prezydenta i ministrów o zdradę i odpowiedzialność za zamach na byłego prezydenta, Kaczyńskiego. Zwolennicy PiS demonstrowali w dniu II rocznicy smoleńskiej z szubienicą dla premiera i obraźliwymi hasłami na ustach i transparentach.

Antoni Macierewicz zapewnił w wczoraj (tj. piątek, 20 kwietnia) na konferencji w Sejmie, że swoich słów o "wypowiedzeniu wojny" w związku z katastrofą smoleńską, nie konsultował z nikim z władz partii PiS. Natomiast premierowi Tuskowi zarzucił, że informując o katastrofie samolotu, wprowadzał opinię publiczną w błąd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Grzegorz Wasiluk
 • Grzegorz Wasiluk
 • 23.04.2012 12:03

Antoni Macierewicz i Józef Szaniawski. Jakie te ich wypowiedzi są smutne i jakie jednostajne. Trzeba ich w ogóle nie znać, aby się jeszcze czemuś dziwić. Niestety jednak należy ich brać jak najbardziej poważnie, bo prowadzą do poważnych skutków w postaci zacieśnienia w odpowiedzi współpracy Niemiec z Rosją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaron Goldberg
 • aaron Goldberg
 • 23.04.2012 00:03

też uważam że Lech Kaczyński był mężem stanu, prawdziwym patriotą, przejętego losem kraju, kochającym mężem, dziadkiem i tatą. I dlatego został zgładzony przez mesjasza smoleńskiego, zbawiciela od krzyża umiłowanego prezesa niepokalanego Jarosława zawsze dziewica Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
włodek 28
 • włodek 28
 • 22.04.2012 19:01

ten gość to idiota

Komentarz został ukrytyrozwiń
kelo
 • kelo
 • 22.04.2012 17:23

...debilizmu się nie konsultuje .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
david
 • david
 • 22.04.2012 16:27

Ja pier...,to jest nie dopomyslenia zeby bezkarnie rzucali sie tak błotem.Nie lubie tuska i komorowski tez sie nie popisał.Ale publiczne oskarzenia o zdrade to juz kryminał.Banda PIS-u powinna siedziec w pudle a nie napuszczać polaka na polaka.Mieszkam we Francji i dziekuje Bogu o ile istnieje ze dzieli mnie 2000 km od tych pajacow..We Francji nie dopuszczenia jest aby jakis polityk wyzywał Prezydenta Republiki.Mamy teraz wybory i nikt tu tak nie ponizal nawzajem.
Czy naprawde nie ma komu wyslac ich do pudla

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob-y1
 • bob-y1
 • 22.04.2012 15:38

Skoro mamy wojnę z mocarstwem atomowym ,to dlaczego jeszcze żyjemy!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marysia
 • Marysia
 • 22.04.2012 13:01

@czyt. Aż taka łysa nie jestem a Antek podobno jest mężczyzną Lenin też.więc aż taka pomyłka jest nie możliwa!Być może mylę się i zamiast debila widzę imbecyla w dodatku bezczelnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 22.04.2012 12:31

@Marysia- masz taki obraz jak patrzysz w lustro? (dzisiaj 10,18), współczuję

Komentarz został ukrytyrozwiń
marko333
 • marko333
 • 22.04.2012 12:01

Pewnie w PO samych świętych krów nie ma z Premierem na czele ale myśle że na szkode Państwa to oni ani 1/10 nie 1/20 tego nie zrobili co zrobił PiS i podpisuje się pod słowami że tacy ludzie doprowadzili do rozbiorów. Im nie idzie o naród tylko o swoje ja i władze .Najwiecej do powiedzenia mają ci co w czasie komunizmu siedzieli jak myszy pod miotłą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tacy ludzie w przeszłości jak Macierewicz i kaczyński doprowadzali do rozbiorów Polski !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.