Facebook Google+ Twitter

Poseł Niesiołowski pozywa Rzeczpospolitą za psa

Znany z ciętego języka polityk Platformy Obywatelskiej prof. Stefan Niesiołowski pozwał dziennik "Rzeczpospolita" za "porównanie go do psa". Poseł jednak nie chce przeprosin tylko pieniędzy.

12 marca 2011 roku redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Paweł Lisicki w dodatku "Plus Minus", w artykule pt. "Sekrety strategii premiera" napisał, że "nic nie pomaga spuszczenie ze smyczy Stefana Niesiołowskiego. Wprawdzie po staremu ujada za swoim panem tyle, że szkody nie czyni".

Poseł Niesiołowski poczuł się urażony tymi słowami, bo jego zdaniem, porównano go do psa.
W "Rzeczpospolitej" z 7-8 maja 2011 w tekście "Pozew za smycz" poseł Niesiołowski wyraził to wprost mówiąc, że "porównanie mnie do psa jest tym, co robili naziści, czyli próbą odczłowieczenia".

Zapewne poseł miał na myśli, że kiedy naziści doszli do władzy w latach 30 XX wieku, niemieckie Ministerstwo ds. Propagandy kręciło filmiki, gdzie Żydów przedstawiano, jako szczury, które trzeba tępić wszelkimi dostępnymi metodami. Ale to oczywiście mój domysł jako osoby, która hobbystycznie interesuje się II WŚ.

W sprawie interesujące jest jednak to, że pan poseł nie chce od "Rzeczpospolitej" przeprosin, tylko domaga się 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Sprawa z góry przegrana

Pan Niesiołowski jako profesor entomologii "robi w świecie zwierząt", a dokładniej owadów i dobrze wie, że nikt nie porównał go do psa. Powiedzenie "spuścić kogoś ze smyczy" oznacza tyle, że ktoś dał komuś wolną rękę w robieniu czegoś. A gdyby redaktor Lisicki powiedział o pośle Niesiołowskim, że ten patrzy się na coś jak "wół na malowane wrota", to też poczułby się odczłowieczony poprzez przyrównanie go do woła?

Z tego względu nasuwa się jeden wniosek, że obojętnie jaką drogę sądową pan poseł obrał - karną czy cywilną - jest na przegranej pozycji, a szanse na wygranie sprawy są zerowe. Na dodatek w całej sprawie pokrzywdzonym może być redaktor Lisicki, który może poczuć się urażony przyrównaniem jego słów do tego co robi naziści.

Poczucie humoru pana Niesiołowskiego graniczy z absurdem, bo poseł chyba ma krótką pamięć i zapominał jak on sam odnosi się do innych - słynne powiedzenie posła Niesiołowskiego "Napieralski nawet jak śpi to kłamie".


I kolejne popisowe słowa pana posła
http://www.youtube.com/watch?v=5GtskMy58cY

W ostatnim filmiku pan poseł Niesiołowski mówi "są jakieś granice głupoty i ośmieszenia i te granice pan Kaczyński już dawno przekroczył".

Pozew przeciwko "Rzeczpospolitej" jest właśnie według mnie granicą ośmieszenia siebie, którą pan poseł Niesiołowski przekroczył. I jeszcze te 10 tys. zł zadośćuczynienia. Czyżby 500 zł podwyżki w Sejmie było niewystarczające? Tak to w życiu bywa, że pozew sądowy może obrócić się przeciwko składającemu, o czym pan poseł zapomniał, a ta sprawa splendoru mu na pewno nie przyniesie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

ja1954
 • ja1954
 • 10.10.2011 13:18

Porównanie tej gnidy Nusselbauma-Niesiolowskiego do psa jest obrazą poczciwej psiny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 03.06.2011 22:48

…w osobistym liście i w telewizji wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) ma przeprosić prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za nieuprawnione sugestie, że b. premier miał wpływ na powstanie książki IPN "SB a Lech Wałęsa; przyczynek do biografii". Ponadto ma powstrzymać się od dalszych wypowiedzi na ten temat i zapłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny - orzekł we wrześniu 2009 r. Sąd Okręgowy w Warszawie…
Jakby wówczas sąd zakazał Niesiołowi otwierać ten głupi pysk, to nie byłoby wielu problemów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kiki
 • Kiki
 • 13.05.2011 13:06

Poseł+pozew=żeneda

Komentarz został ukrytyrozwiń
robcio
 • robcio
 • 10.05.2011 18:24

niesiolowski=kibole00

Komentarz został ukrytyrozwiń

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, kasy dla darmozjada nigdy za wiele. On nie wiele ten Niesiołowski, tak w ogóle ogarnia swoim tępym mózgiem. Co widać po jego wypowiedziach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

LOL. Na miejscy Pana Niesiołowskiego, po tym co mówił i wyczyniał do tej pory, wstydziłbym się kogokolwiek o znieważenie posądzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Centrum
 • Centrum
 • 10.05.2011 11:05

Innym pOsłom to bym się nie dziwił, ale panu Niesiołowskiemu już tak.
Przecież dla niego wszyscy to zakłamani, obłudni i kłamliwi ludzie są tylko on jeden Prawy i Sprawiedliwy.

A na cholerę mu te 10 tysiaków. Żałosny on jest z tym pozwem. Hał Hał Wrrrrr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 09.05.2011 22:48

Retoryka pana Niesiołowskiego jest daleka od mojej akceptacji . Tak reaguje na bezpardonowe ataki na rząd i PO .Jest nerwowy ,od młodości walczył o wolna Polskę ,siedział w więzieniu , narażał się na represje a pan Lisicki był wówczs chłopcem w krótkich portkach. Nie musi oddawać pieknym za nadobne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
huba_92
 • huba_92
 • 09.05.2011 21:51

klepie i klepie i sam nie wie co mowi oo

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robotnik
 • Robotnik
 • 09.05.2011 20:58

Lubię prawdomównych i dlatego lubię Niesiołowskiego. A chamstwo i podły język musi być tępiony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.