Facebook Google+ Twitter

Poseł Palikota przeciwny decyzji ws. TV Trwam: "Nie widzę powodu, by zamykać komuś usta"

"Nikt mnie nie może podejrzewać o to, że jestem sympatykiem TV Trwam, ale dla mnie nieprzyznanie koncesji TV Trwam jest absolutnym skandalem"- powiedział w Radiu Zet Andrzej Rozenek.

 / Fot. Artur Andrzej, domena publicznaKto by przypuszczał, że poseł antyklerykalnego ugrupowania, którego jednym z głównym postulatów jest usunięcie krzyża z życia publicznego, będzie bronił ojca Rydzyka?

Kilka dni temu napisaliśmy, że KRRiTV nie przyznała koncesji dla TV Trwam, co może oznaczać, że od początku następnego roku telewizja ojca Rydzyka może zniknąć z wizji.

Podczas audycji "7 dzień tygodnia" nieoczekiwanie największym krytykiem tej decyzji był poseł Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek, który powiedzał: "Dzisiaj KRRiTV zabroni temu nadawcy, jutro tamtemu - siłą demokracji jest pluralizm. Chcę jeszcze powiedzieć, że Radio Maryja oraz TV Trwam robią bardzo dobre rzeczy, dla ludzi obłożnie chorych; ich audycje oraz programy są dla nich ogromną pociechą. Dajmy szansę, aby istniało całe polityczne spectrum w mediach - ja nie widzę powodu, aby komuś zamykać usta".

Obecny w studio Tadeusz Cymański żartobliwie podsumował wypowiedź Rozenka i spytał, powątpiewając: "to nie jest nawrócenie?".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

antoniusz
  • antoniusz
  • 09.01.2012 16:54

@Leszek Małkowski [poniedziałek 12:54]
Królestwo Boże możesz traktować tak jak chcesz – Twoja to sprawa, natomiast KRRiTV nie jest ”jakąś agendą”- jak to nazwałeś. Istnienie jej określa porządek prawny i ”machlojki” nie mają tu miejsca. Zupełnie inną kwestią są decyzje podejmowane przez jej członków i dlatego istotny jest jej skład, a tu już jest polityka i nie ma lepszego sposobu, jak parytet partyjny. Sąd nie może rozstrzygać spraw które są w kompetencji stosownej instytucji, chyba że powstaną wątpliwości do konkretnej sprawy w odniesieniu do prawa. Mówiąc skrótowo : to tak jakby przed decyzją rządu było ogłaszane referendum. W naszym przypadku na pewno było by to lepsze, ale dużo droższe. Zważ, że nikomu nie przeszkadza tv Religia. Daje Ci to coś do myślenia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
  • doPiSek
  • 09.01.2012 16:14

Nike nie zabiera koncesji TV Trwam , na dotychczasowych zasadach . Nowa platforma cyfrowa ma zupełnie inną misję . Po drugie , skąd o Rydzyk weźmie 10 milionów wadium za tą cyfrówkę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że Tv TRWAM różne dziwne rzeczy w swych audycjach mówi, tajemnicą Poliszynela nie jest.

Nie wolno, jednak zamykaćim ust, póki nie złamią prawa. A jeśli już, to ma to zrobić sąd, nikt inny- tu zgadzam się, w zuepłności, z panem L. Małkowskim.

A, że Cymański nie pojmuje, że można myśleć trzeźwo i logicznie, miast zacietrzewiać się w swojej niechęci do oponentów, bez pomyślunku i składu, jakoś mnie nie dziwi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

antoniusz 10:23. Zasadniczo miałbyś rację. Faktem jest, że Rydzyk jest perfidnie bezczelnym karierowiczkiem, który Matkę Boską używa w charakterze narzędzia do osiągnięcia pozycji "ważniaczka", ostentacyjnie gardzi Królestwem Bożym ("A co? A jak? - Królestwo Boże jest dla frajerów, dla mnie jest pozycja wodza w świecie doczesnym"), posługuje się oszczerstwem i szerzy nienawiść. W takim jednak razie, to sąd powinien wydać zakaz nadawania TV Trwam, a nie jakaś agenda poprzez jakieś machlojki techniczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antoniusz
  • antoniusz
  • 09.01.2012 10:23

Palikociarze mają większego fioła od innych głupawych posłów. Telewizja Trwam nie jest takim zwykłym szczekaczem. Nawołuje publicznie do nienawiści. Szkalowanie jest na porządku dziennym i można zobaczyć jakimi skurwysynami są ci bracia, ojce na czele z głównym ojcem dyrektorem Tadeuszem. To nie jest zamykanie ust ! To jest zapobieganie skłóceniu społeczeństwa ! Episkopat rządzi, Rydzyk zabiega o władzę i rolę w polityce państwa. Widać, że tu każdy chuj, na swój strój ! Palikotów nawołuję do myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawo jest dla wszystkich , a co do Krzyza to uwazam ze powinno sie, wie,kszoscia, glosow przeglosowac i koniec o tym wspominac . Kazdy ma prawo glosic swoje przekonania , ale w sposob dopuszczalny a nie nachalny i brutalny? , wie,kszosc decyduje w sprawiedliwych glosowaniach a nie jakiejs dyktatury .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"poseł antyklerykalnego ugrupowania, którego jednym z głównym postulatów jest usunięcie krzyża z życia publicznego" - to sformułowanie jest przekłamaniem. Nie chodzi o usunięcie krzyża w ogóle z życia publicznego tylko z miejsc, które powinny pozostać neutralne światopoglądowo, bo należą do wszystkich Polaków, a nie tylko do katolików.

Natomiast co do reszty to pan poseł ma całkowitą rację - dziś zablokują Trwam, a jutro coś innego - należy gasić takie pomysły natychmiast. W demokracji jest miejsce dla różnych poglądów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 08.01.2012 22:43

Stanęli w obronie TV Trwam ;bo liczą na wyższe słupki w sondażach !! Nic z tego, znamy tą przewrotną grę Palikota!! Tak czy tak TV Trwam będzie trwać i tyle.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poseł Rozenek zwyczajnie stanął w obronie pryncypiów demokracji, a autorowi i T. Cymańskiemu w pale się to nie mieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.