Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16004 miejsce

Poseł PiS: Jarosław Kaczyński dryfuje w lewo wyłącznie taktycznie

Poseł PiS Artur Górski oświadczył w komentarzu, pod własnym wpisem na blogu w Salonie24, że Jarosław Kaczyński skłania się ku lewicy tylko taktycznie.

Zrzut ekranu z wypowiedzią posła Górskiego w Salonie24 / Fot. Rafał Gdak"Jarosław Kaczyński dryfuje w lewo wyłącznie taktycznie. To jest retoryka wyborcza. Wiadomo, że bez lewicującego elektoratu tych wyborów nie wygramy." - napisał w komentarzu pod swoim blogiem poseł PiS. Jak twierdzi, rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim na temat jego retoryki socjalnej, już wiele miesięcy temu. Kaczyński miał wówczas stwierdzić: "Najpierw musimy wygrać wybory i zdobyć władzę, a tego nie da się zrobić bez szerokiej bazy społecznej, a następnie zabierzemy się za realizację programu prawicowego."

Wypowiedź wywołała oburzenie blogerów Salonu24. Użytkownik o pseudonimie Consolamentum poświęcił komentarzowi posła osobny wpis pod tytułem "Tak się nie będziemy bawić. A. Górskiemu pod rozwagę." Publicysta Salonu24 i Obywatela pisze między innymi: "Głosuj i płacz! – to może być hasło lewicy na 4 lipca. Albo nie głosuj wcale, jeśli uważasz, że to Artur Górski mówi prawdę o Jarosławie Kaczyńskim. Bo tak głupio nie będziemy się bawić…" Innych internautów również wzburzyła wypowiedź posła. Użytkownik podpisujący się nickiem Owen zapowiada wręcz: "Wygląda na to, że zostanę w domu 4 lipca, chociaż tego nie planowałem." Bloger Pandada zaś dodaje: "(...)jeszcze nie czytałem tak bezczelnego przyznania się polityka do taktyki ogłupiania ludzi."

Po kilku godzinach komentarz posła został przez niego usunięty.

Źródło: Salon24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

I tak oto kończy się dyskusja z panem Janem, któremu zabrakło argumentów, by rzeczowo odnieść się do wysuniętych przeze mnie zarzutów. Nie dziwię się zresztą, bo w tej sprawie system jest zero-jedynkowy, Kaczyński nie powiedział prawdy i tego obronić się nie da. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za tvn24 http://www.tvn24.pl/-1,1662365,0,1,jestesmy-coraz-bardziej-zadluzeni,wiadomosc.html

"...W tym roku zadłużenie naszego państwa przypadające na obywatela zwiększy się o 2,1 tys. zł. Na koniec roku każdy z nas będzie obciążony kwotą ponad 19 tys. zł - donosi "Rzeczpospolita".
Zdaniem ekonomistów, w 2011 roku sytuacja się nie poprawi. Wręcz przeciwnie - zadłużenie jeszcze wzrośnie.

Według Macieja Zielińskiego z Centrum im. Adama Smitha, jeśli rząd nie zacznie oszczędzać, to w ciągu 10-15 lat Polska może osiągnąć taki poziom zadłużenia, dzisiaj ma Hiszpania, a nawet Grecja..."

A co robi rzad ? Pozycza 3 MILIARDY euro. Gdzie sa te pieniadze ? Moze hrabia Komorowski wie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie, gdzie napisałem, że to mój kandydat i, że świecki ?

A może jakieś merytoryczne odniesienie się do poprzedniego postu, bo to co widzę, to raczej "a was biją murzynków", z tym, że chybione, bo to żadne "u nas".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Michale to niech sobie pan teraz włączy tv info i zobaczy swojego świeckiego kandydata. Ba mało tego zobaczy pan tam jeszcze inne cuda i dziwy. "W oku bliźniego drzazgę dostrzegasz,a w swoim belki nie widzisz".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Alino, co takiego zrobił Jarosław Kaczyński, że nie jest lubiany ?

A choćby powiedział "Nie będę premierem, jeśli mój brat będzie prezydentem", a potem premierem został. Nie dotrzymał słowa. I nie da się tego zarzutu odeprzeć. W żaden sposób. Powiedział, zrobił inaczej. (wpisuje się w to także zdanie "Marcinkiewicz to premier na całą kadencję")

Panie Janie, dość karkołomna, choć w stylu Kaczyńskich, to konstrukcja, że każdy kto krytykuje ich politykę, czy kościół, robi to, by dobrze wypaść. Mam prawo Kaczyńskiego nie lubić, uważam, że szkodzi Polsce. I tu powrót do pytania pani Aliny:

Kaczyński mówił także, że koalicji z Samoobroną nie będzie. Jak było - pamiętamy wszyscy.

I można tak mnożyć długo różne niekonsekwencje. A poza wszystkim - zapominacie państwo, że PiS już był u władzy. I nie było wtedy najlepiej. Zdecydowana większość społeczeństwa dość szybko zaczęła się wstydzić za rząd i prezydenta, czemu zresztą dała wyraz, masowo - jak na polską skalę - idąc do wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jest gotów obiecać wszystko, wszystkim, bo i tak za to w naszym kraju nikt nigdy nie odpowiada" - skąd my to znamy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozgrzeszenie udzielone "postkomuchom", z racji smierci kilku z nich w katastrofie jest jak najbardziej koniunkturalne.Szczególnie, że nastapiło własnie (jak pisze Rafał) po uzyskaniu przez Napieralskiego dwucyfrowego wyniku w wyborach. Gdyby nie to, retoryka Kaczynskiego nie zmieniłaby sie ani na jotę: nawet by w kierunku lewicy nie splunął, a dyskusji nie byłoby żadnej.Tak, jak z pozostałymi, czyli planktonem.
Jesli chodzi o wybitne osiagnięcia pana Jarosława, ktore wymienia pani Alina - dla jednych to są pozytywy, dla innych - są to negatywy i nie życzą sobie powtórki.
Ja nie powiem, że w "towarzystwie wypada cos głupiego palnąć" - najzwyczajniej w świecie sformowały sie tu dwie grupy o odmiennych pogladach i odmiennym zdaniu. Z tym że jedna grupa dyskutuje - druga musi podpierać swoje przekonania słowem dewaluującym. Czyli głupotą przypisywaną interlokutorom.
A ponieważ "politycy wszystkich maści wiedzą"... że manipulowany naród zyje iluzjami - rzecz dotyczy politykow wszelkich opcji. Tu mamy do czynienia z iluzjami stwarzanymi przez Kaczyńskiego w celu zdobycia władzy. Jest gotów obiecac wszystko, wszystkim, bo i tak za to w naszym kraju nikt nigdy nie odpowiada.
Co się tyczy Koscioła - to stara komuna dygitała ze strachu przed jego siłą, a cała reszta potem utorowała drogę do potęgi, ktora przejawia sie już w sposób groteskowy: http://www.tvn24.pl/-1,1662340,0,1,-chrystus-zyskal-glowe,wiadomosc.html
Cisnie sie na usta pytanie: KTO i ILE za to płaci. Oraz - czy w tej gminie nie ma żadnych innych potrzeb?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Alino w pełni podzielam Pani pogląd. Myślę,że p.Michał K. (i podobni) już tak dla zasady (bo w towarzystwie "wypada" coś głupiego palnąć na kościół albo na Kaczyńskiego),a jeszcze na jakimś publicznym forum-to dopiero gratka.
Ja już wolę mieć swoje zadanie,nie krzywić przed nikim kręgosłupa (żeby dobrze wypaść) i być sobą - podobnie jak p.p. Alina, Magda, Witold, Zdzisław i jeszcze kilku innych. Gdyby co niektórzy zanim coś napiszą rozejrzeli się wokół siebie to by odwrócili "swój" styl propagandy. Bo ja jakoś nie dopatrzyłem się (choć szukałem) żeby Jarosław Kaczyński biegał po zakrystiach i kościelnych plebaniach w przeciwieństwie do 'waciaka" [ http://www.bibula.com/?p=23100 ]. Poleciał nawet przed Jarkiem na grób jego brata (choć publicznie zdarza się mu wytykać co nie co). Hipokryzja do potęgi n-tej - i trzeba być zaślepionym abo naćpanym żeby tego nie dostrzegać.
Obserwując i słuchając i jednych i drugich chciało by się powiedzieć wiele, ale oszczędzę języka. Jak będzie wyglądać Polska pod prezydentura 'BK'? Ano nie inaczej niż pokazuje nam to przez cały czas rząd i wieszczą nam Palikot,Niesiołowski,Schetyna, itp,a naród ocknie się jak zwykle "z ręką w nocniku".
Na przykładzie Częstochowy widać najlepiej czym różni się władza po od prawicowej. Chodzi tylko o to kto zasiądzie na stołku,a "miłość do kleru" i kościoła dalej pozostanie - "po naszemu".
Bo jak pokazuje historia - od ponad 2000 lat żadnej ideologii ani kanapkowym partyjkom (ileż ich już było,a ile jeszcze będzie?) nie udało się obalić potęgi Kościoła. ... i nie ma co się miotać drodzy panowie i drogie panie bo politycy wszystkich maści wiedzą o tym doskonale tylko (manipulowany) naród żyje iluzjami,że coś się zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To jedno zdanie, które cytuje poseł Górski jest wyrwane z kontekstu, a to co wyrwane z całości wypowiedzi nie warte jest analizy."

jak najbardziej jej podlega, bo nie jest wypowiedzią anonimowego internauty, lecz członka PiS i posła. Do niedawna kontekst był widoczny w całości po kliknięciu w link pod moim tekstem. Niestety poseł Górski usunął swój komentarz.

"(...) i nie ma w tym żadnej taktyki. "

Rozumiem, że poseł Górski według Pani kłamie? Podobnie mam rozumieć, iż wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z rozmowy z posłem Górskim jest nieprawdziwa?

"Zapowiedź ocieplenia stosunków - nic poza tym"

Wypowiedź Jacka Kurskiego, iż PiS był zawsze partią wyznającą socjaldemokratyczne ideały też jest fałszywa?

A jak Pani skomentuje fakt wypowiedzi Kaczyńskiego o Józefie Oleksym? Przypomnę, iż wcześniej nazywany był w łonie PiS zdrającą, agentem lub Olinem. W chwili obecnej to "polityk lewicowy średnio-starszego pokolenia". Wybaczy Pani, ale tłumaczenie zmiany retoryki katastrofą w Smoleńsku jest niezasadne z prostego powodu - owa zmiana nie nastąpiła przed pierwszą turą, kiedy nie dawano Napieralskiemu szans, ale po niej kiedy osiągnął przyzwoity wynik.

Co do braku możliwości koalicji - jak Pani skomentuje współpracę PiS i SLD w telewizji publicznej? W polskiej polityce nie ma rzeczy niemożliwych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.