Facebook Google+ Twitter

Poseł PIS pozwie media za fałszywe informacje nt. jego żony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-28 13:20

Poseł PiS Adam Hofman poinformował, że występuje na drogę prawną w związku z artykułami dotyczącymi jego żony. Media pisały, że Joanna Hofman, zatrudniona w KGHM, od dwóch lat nieprzerwanie korzysta ze zwolnień lekarskich i urlopów.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że artykuły "Dziennika" i Gazety.pl zawierają nieprawdziwe informacje i naruszają jego dobra osobiste. Hofman zaznacza, że sprawa jest dla niego bolesna, ponieważ dotyka spraw osobistych jego najbliższej rodziny.

Poseł PiS oświadczył, że jego żona od grudnia 2008 przebywała na zwolnieniu lekarskim związanym z zagrożeniem ciąży. Poprzednia ciąża zakończyła się poronieniem. Później, jak czytamy, Joanna Hofman przebywała na urlopie macierzyńskim, a następnie rok na bezpłatnym urlopie wychowawczym.

"Na skutek komplikacji po zagrożonej, ale zakończonej szczęśliwym rozwiązaniem ciąży, żona nie może wrócić do pracy i oczekuje na dalsze zabiegi."- pisze poseł. Jak dodaje, w artykułach podano też nieprawdziwe informacje o warunkach pracy jego żony w KGHM.

W jego ocenie, skandaliczny jest tytuł w Gazecie.pl „Dwuletnie chorobowe żony posła Hofmana" sugerujące, że urlop macierzyński i wychowawczy to „choroba". Zdaniem Hofmana jest to tym bardziej bulwersujące, że pisze to gazeta, która niedawno prowadziła akcję „Rodzić po ludzku".

Spółka KGHM oświadczyła, że chce, by zwolnienia lekarskie żony posła PiS skontrolowali inspektorzy ZUS-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.