Facebook Google+ Twitter

Poseł PiS: Premier złamał ordynację wyborczą

W niedzielę w siedzibie starogardzkiego Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja prasowa, podczas której Donald Tusk udzielił poparcia kandydatowi PO na urząd prezydenta tego miasta. Poseł Zbigniew Kozak uważa, że w ten sposób doszło do złamania ordynacji wyborczej.

Poseł Zbigniew Kozak (PiS) podczas debaty przed I turą wyborów samorządowych / Fot. Artur HossaW niedzielę rano premier Donald Tusk odwiedził Starogard Gdański, gdzie spotkał się ze Starostą Starogardzkim Leszkiem Burczykiem oraz kandydatem na urząd prezydenta miasta Patrykiem Gabrielem. Podczas konferencji prasowej w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, która odbyła się po tym spotkaniu, premier przekonywał, że Gabriel jest dobrym kandydatem na włodarza miasta.

W tej właśnie konferencji poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kozak dopatrzył się złamania ordynacji wyborczej. O możliwości złamania przez premiera oraz kandydata PO na prezydenta Starogardu ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta zawiadomił szefa Państwowej Komisji Wyborczej. Chodzi dokładnie o artykuł 27a tej ustawy, który zabrania prowadzenia agitacji wyborczej "w siedzibach urzędów administracji rządowej lub administracji samorządu terytorialnego bądź sądów".

"Faktem jest, że starostwo powiatowe jest siedzibą urzędu administracji terytorialnej. W związku z powyższym zachowanie pana premiera Donalda Tuska oraz kandydata na prezydenta Patryka Gabriela podlega karze grzywny, gdyż złamali przepis obowiązujący w ustawie" - napisał poseł Zbigniew Kozak w piśmie przekazanym przewodniczącemu PKW.

Poseł Kozak zapowiedział, że jeżeli PKW nie wyciągnie wobec obu polityków konsekwencji, przekaże sprawę prokuraturze. Za złamanie zakazu agitacji w urzędach grozi kara grzywny.

Zbigniew Kozak ubiegał się o urząd prezydenta Starogardu. W I turze zdobył 17,68 proc. głosów i nie będzie brał udziału w ponownym głosowaniu w najbliższą niedzielę.

Źródło: Naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

kef
  • kef
  • 01.12.2010 16:29

koleś ma rację, złamał przepis to niech płaci. przynajmniej będzie mniej plakatów z jego gębom : )

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 01.12.2010 15:34

Następny artysta z PiS-u,który nie może pogodzić się z przegraną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam z Gdyni
  • adam z Gdyni
  • 01.12.2010 08:18

Jak długo jeszcze będą brużdzić te oszołomy z pis-u!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stef
  • stef
  • 30.11.2010 22:52

Kłamcy Tuskowi dziwnie wybacza się wszystko!!!!!!!!?????????????????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.