Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9723 miejsce

Poseł PiS walczy o refundację... protez zębowych

Mylą się ci, którzy twierdzą, że polscy parlamentarzyści mają za nic żywotne problemy obywateli. Dobitnym dowodem na to jest zapytanie skierowane przez posła Prawa i Sprawiedliwości z Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Rusieckiego skierowane do Ministerstwa Zdrowia.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Rusiecki. / Fot. Krzysztof KrzakZapytanie oznaczone nr 1085 wpłynęło do Wysokiej Izby 11 maja 2012 roku, a dotyczyło refundacji nowych... protez zębowych. Zapytanie posła Jarosława Rusieckiego zostało wywołane przez interwencję złożoną w jego biurze poselskim przez obywatela T. Ch., tyczącą możliwości wykonania refundowanej przez NFZ protezy.

W zapytaniu posła PiS czytamy: "Wnioskodawcy zostały wykonane protezy zębowe we wrześniu 2011 r. Pomimo poprawek zainteresowany nie jest zadowolony, ponieważ protezy w dalszym ciągu nie nadają się do użytku. Mając na uwadze powyższe, proszę Pana Ministra o zainteresowanie się tą sprawą. W związku z powyższym zwracam się do Pana Ministra z pytaniami do Pana Ministra: 1. Kiedy zainteresowany może uzyskać nowe protezy zębowe?
2. Jakie materiały powinny być użyte do wykonania protez zębowych?
3. Czy istnieje możliwość dopłaty do różnicy w cenie w sytuacji użycia lepszych materiałów".

Do odpowiedzi na pytanie posła Jarosława Rusieckiego zobowiązany był podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Aleksander Sopliński. Ustawowy termin tejże odpowiedzi minął 12 czerwca br. Ale parlamentarzysta PiS, a tym samym obywatel T.Ch., nie doczekali się do tej pory wyjaśnienia ze strony resortu zdrowia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jolka
  • Jolka
  • 27.06.2012 14:32

@ Ja to wszystko rozumiem [ warunki w j ustnej się zmieniają ]. Pacjent po niespełna 10 miesiącach chce nową . Gdyby lekarz " spaprał robotę " na pewno by mu zrobił drugą bez szemrania . Dlatego brak opinii drugiej strony jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jolka -
Nie każdy jest zadowolony, bo nie każda proteza dobrze leży, zmieniają się warunki w jamie ustnej, zanikają dziąsła, obniża się linia zgryzu i tp, itp. Dla tych zmian anatomicznych (ubytków) przewidziany jest własnie okres 5 lat do wymiany protezy na nową.
Niedomogi nowej protezy lekarz koryguje na bieżąco, ale trzeba się z każdą niedogodnością zgłosić, dopóki proteza nie "siądzie".
Oczywiście są kolejki, bo stomatolodzy, tak jak wszyscy lekarze, zawierają umowy z NFOZem na ogólnie przyjętych zasadach, na określona ilość punków do refundacji.
Co do materiałów - wystarczy wrzucić hasło w wyszukiwarkę i poczytać. Czego się panu (p)osłowi zrobić nie chciało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 26.06.2012 21:42

Jeśli ten art to prześmiewki to daję 5. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 26.06.2012 21:40

Luuuuuuuuuuudzie , czy minister ma się interesować każdą protezą ? A gdzie konsultant miejski,wojewódzki? Są pacjenci , którym żadna proteza " nie pasuje".
O ile się nie mylę , bezpłatna proteza przysługuje raz na 5 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.