Facebook Google+ Twitter

Poseł PO: "Prezydentura jest pełna sprzeczności"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-21 11:03

Większość polityków goszczących w audycji Salon Polityczny Trójki ocenia negatywnie prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. Chwali ją tylko przedstawiciel PiS. W poniedziałek minie 2,5 roku prezydentury, czyli połowa kadencji.

Wicemarszałek Sejmu, Jerzy Szmajdziński z Klubu Lewicy uważa, że Lech Kaczyński jest prezydentem PiS, a nie Rzeczpospolitej. Jego zdaniem świadczy o tym jego zaangażowanie w kampanii PiS na Podkarpaciu. Zdaniem posła Lewicy prezydentura Lecha Kaczyńskiego nie jest aktywna i nie buduje lepszej wiarygodności Polski za granicą. Jest za to pełna gaf i niezręczności.

Paweł Graś z PO uważa, że z biegiem kadencji prezydent jest coraz bardziej upartyjniony i coraz mniej odżegnuje się od związków z PiS. Poseł PO wyraził opinię, że ta prezydentura jest pełna sprzeczności.

Bogdan Lis z Koła Demokratów jest zdania, że na wizerunku prezydenta ciąży wizerunek jego kancelarii, bowiem stała się ona przechowalnią dla byłych ministrów-członków PiS. Poseł Demokratów podkreślił, że samą prezydenturę charakteryzuje wielki chaos i brak jasnego kierunku działania.

Janusz Piechociński z PSL uważa, że druga połowa kadencji Lecha Kaczyńskiego powinna być lepsza, bardziej zdystansowana i aktywniejsza niż dotychczas. Jego zdaniem prezydent powinien budować atmosferę spokoju i umiaru.

Paweł Kowal z PiS uważa tymczasem, że to najlepsza prezydentura po 1989 roku. Jego zdaniem świadczy o tym prowadzona przez Lecha Kaczyńskiego polityka zagraniczna, w tym wschodnia, oraz polityka energetyczna. Paweł Kowal przypomniał też, że prezydent otworzył się na środowiska dotychczas nie odznaczane przez głowę państwa - między innymi KOR i ROPCiO.

Według najnowszego sondażu CBOS, w połowie kadencji 35 procent respondentów korzystnie ocenia prezydenturę Lecha Kaczyńskiego, 53 procent źle ocenia działalność prezydenta. Sondaż przeprowadzono w dniach 6-9 maja na reprezentatywnej 1107-osobowej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.