Facebook Google+ Twitter

Poseł Poncyliusz nie weźmie udziału w głosowaniu nad ustawą hazardową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 08:16

Zdaniem posła PiS-u tempo prac nad ustawą może spowodować, że powstanie bubel prawny, łatwy do zaskarżenia przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Poseł Poncyliusz powiedział, że klub Prawa i Sprawiedliwości jeszcze nie podjął decyzji, jak zachowa się podczas głosowania nad całą ustawą. Sam jednak jest zdania, że posłowie PiS-u powinni opuścić salę obrad podczas głosowania nad ustawą. W ten sposób chce zaprotestować przeciwko tempu prac nad ustawą.

Poseł Poncyliusz przypomniał, że biuro legislacyjne Sejmu skrytykowało projekt ustawy za niekonstytucyjność części zapisów. Co najmniej siedem punktów projektu może być niezgodne z konstytucją, co może oznaczać, że - mimo dobrych chęci polityków - na nowej ustawie zyska branża hazardowa.

Ustawa hazardowa trafiła do Sejmu w ubiegłym tygodni, a już dziś planowane jest drugie i trzecie czytanie ustawy. Jutro posłowie mogliby głosować nad przyjęciem całego dokumentu.

Rząd, który jest autorem projektu chce zakończyć prace nad ustawą hazardową jak najszybciej, tak aby ustawa weszła w życie na początku przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.