Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2363 miejsce

Poseł Protasiewicz dla TVP Info: "Będzie skandal na całą Europę"

– Byłem obiektem otwartej agresji niemieckich funkcjonariuszy – powiedział w TVP Info, europoseł Jacek Protasiewicz. Według tabloidu "Bild" polityk – pod wpływem alkoholu – w skandaliczny sposób obrażał obsługę lotniska we Frankfurcie.

 / Fot. Foto CC, Autor: Martin LAHOUSSENiemiecka wysokonakładowa bulwarówka "Bild", przedstawiła zajście na lotnisku, z udziałem polskiego europosła Jacka Protasiewicza. Według tabloidu, europoseł słaniał się na nogach, był agresywny i zabrał innemu pasażerowi wózek do bagażu. Miał też krzyczeć: "Heil Hitler", i pytał wszystkich wokół, czy byli kiedykolwiek w Auschwitz. Zdaniem świadka zdarzenia, mówił również po angielsku, że "jest z Unii Europejskiej".

– Byłem obiektem otwartej agresji niemieckich funkcjonariuszy – powiedział na antenie TVP Info, europoseł Jacek Protasiewicz. Niemiecki tabloid "Bild" atakuje europosła PO – podaje TVP Info. Według gazety, polityk – pod wpływem alkoholu – w skandaliczny sposób obrażał obsługę lotniska we Frankfurcie.

Zobacz - wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz (Fot. TVP) - ZDJĘCIE

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz dobrze wie, że wypadki na lotnisku we Frankfurcie, mogą się odbić negatywnie na jego politycznej karierze. Zapowiada, że ujawni nagrania z lotniska, które zrobił za pomocą telefonu komórkowego. Nagrania muszą być jednak oczyszczone z szumów i zakłóceń.

– Opowiem szokującą historię. Będzie dopiero skandal na Europę, na całą Europę. Zostałem wezwany do kontroli bagażowej, do czego celnicy mają prawo, wyciągnąłem polski paszport dyplomatyczny. Musiało to wywołać wściekłość młodego funkcjonariusza, który oddał mi ten paszport i powiedział >>raus

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

In wino veritas..... hahahaha!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Choć może jednak zobaczymy i usłyszymy. Zapomniałem, że pan poseł ma upublicznic własne nagranie. Po odfiltrowaniu "szumów i trzasków" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze na jedną rzecz zwraca uwagę niemiecka dziennikarka, pracująca w Polsce.

Słowo "raus" jest w języku niemieckim w powszechnym użyciu. Dopiero budowa zdania, intonacja i kontekst sytuacyjny stanowi o intencjach.
Natomiast "Heil Hitler" jest nie tylko jednoznaczne, ale też prawnie zakazane.

Niewykluczone, że interpretacja posła była czarno biała, wywodząca się ze stereotypów kulturowych, a tym samym nieprzystająca do rzeczywistości. Szczególnie w kontekście funkcji, jaką sprawuje.

Tak czy owak, raczej nie zobaczymy obrazu z kamer, a już na pewno nie usłyszymy przebiegu incydentu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie wino mu zaszkodziło, tylko, dość powszechna polska woda sodowa - "czy wie pan kto ja jestem"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

i jeszcze . Ostatnio jakby wypowiedziano wojnę chamstwu. (patrz GW. Instrukcja obsługi szefa- chama.)
No, cóż, Chamstwo to nie tylko niecenzuralne słowa używane jako przecinek, przekleństwo czy też reprymenda, lub na odczepnego.
Chamstwo to też zachowanie Pana europosła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czytałam też relację świadka w GW i Wprost.
Nie wydaje mi się aby niemiecki brukowiec rzucił takie kłamstwo. Bardziej prawdopodobnym jest "wystąpienie" pod wpływem alkoholu Pana europosła. Szkoda, że Pan poseł nie wie
- że paszport dyplomatyczny zobowiązuje go... a nie tylko upoważnia i uprzywilejowuje.

oj stara zasada: co znaczy
"noblesse oblige"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zwolennikiem PO,. ale w przypadku Protasiewicza zgadzam się z opinią Palikota, który powiedzial: "Zadowolony z siebie debil. Pobił Rokitę"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo wszystko, europoseł powiedział coś nawet po angielsku. Jest świadek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niemcy mnie biją, ratunku!!!" - skąd my to znamy" ?

Protasiewicz zademonstrował podlany dwoma lampkami czerwonego wina, czysto polski, histeryczno - nabzdyczony pseudo patriotyzm.
Celnik, widząc podchmielonego faceta z paszportem dyplomatycznym powiedział mu to, co po polsku ma wiele synonimów: na zewnątrz, tam są drzwi, spi..., wynocha, spływaj...

http://pl.pons.com/t%C5%82umaczenie/niemiecki-polski/raus
http://pl.glosbe.com/de/pl/raus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, proszę przeczytać to:
http://wyborcza.pl/1,75478,15538995,Relacja_swiadka__Protasiewicz_byl_mocno_pijany_i_chamski.html
"Bild", jak na brukowiec przystało, zapewne to i owo dodał od siebie, ale czy naprawdę polski poseł do Europarlamentu nie może w podróży powstrzymać się od picia i demonstrowania "jaśniepańskich" manier? Niestety, panowie politycy przywykli do takiego zachowania w stosunku do rodaków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.