Facebook Google+ Twitter

Poseł Suski sprzeciwia się likwidacji sądów rejonowych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-03 08:34

Poseł Marek Suski (PiS) wystosował pismo do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, w którym wyraża swój sprzeciw m.in. wobec zapowiadanej przez ministerstwo likwidacji ponad 100 sądów rejonowych.

"Planowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zamknięcie ponad 100 sądów rejonowych oraz redukcja wydziałów pracy i rodzinnych narusza konstytucyjną zasadę dostępności do sądów. Rozporządzenie wprowadza bezzasadne zmiany, które pogorszą i tak już dużą niewydolność sądów oraz zmniejszą dostęp obywateli do usług prawniczych. Zakładane oszczędności będą jedynie iluzoryczne, ponieważ w miejsce likwidowanych sądów mają zostać powołane wydziały zamiejscowe"- pisze w piśmie do ministra Gowin poseł Suski.

Poseł PiS pyta także ministra Jarosława Gowina o to, czy sądy rejonowe działające na terenie regionu radomskiego zostaną objęte planowanymi zmianami organizacyjnymi i czy grozi im likwidacja. Suski zastanawia się nad tym, co będzie decydować o ewentualnej likwidacji sądów rejonowych w regionie radomskim. Poseł chce również dowiedzieć się, jak duże oszczędności ma przynieść proponowana reorganizacja sądów w regionie i czy planowana likwidacja sądów rejonowych jest wstępem do realizacji innego planu rządu, zakładającego zniesienie powiatów.

Poseł Suski wyraża jednocześnie nadzieję, że ministerstwo ponownie rozpatrzy tę sprawę, a także odstąpi od planowanego przekształcenia, które uznaje za "całkowicie bezzasadne". Wspomina też słowa poprzedniego ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego, który na początku września ubiegłego roku w Radomiu uspokajał, że sądy rejonowe nie będą zamykane, bo to utrudniłoby mieszkańcom dostęp do wymiaru sprawiedliwości. Marek Suski najbardziej obawia się, że planowane przez ministerstwo zmiany mają nastąpić w Lipsku, Przysusze, Szydłowcu oraz Zwoleniu. Poseł nie chce, by tamtejsze sądy zostały zastąpione zamiejscowymi wydziałami większych sądów.

Dodał: Przemysław Maksym
Pismo posła Marka Suskiego czytaj tutaj (http://suski.blox.pl/2012/01/Sprzeciw-wobec-likwidacji-sadow-rejonowych.html)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Poseł Suski ma prawo występować zawsze i wszędzie; ostatecznie ukończył Pomaturalną Szkołę Technik Teatralnych w Warszawie, więc jego fachowośc jego wystąpień ma solidna baze naukową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.