Facebook Google+ Twitter

Poseł Żalek jest ofiarą gry politycznej PO?

U boku konserwatysty, Jarosława Gowina, stoi w PO, co najmniej ośmiu silnych konserwatystów, w tym kreujący się na twardego aktywistę partii i posła, Jacek Żalek.

Według Żalka, szef PO ma wciąż ostrego przeciwnika – Grzegorza Schetynę. Toteż "celem ostatecznym" jego jest Donald Tusk - mówi poseł. "To śmieszne" - komentuje krótko Schetyna. Poseł Jacek Żalek przedstawił ostrą ocenę sejmowego kolegi w ''Rzeczpospolitej''.

Pytany o próby dyscyplinowania posłów PO w sprawach światopoglądowych, nie kryje pewnego rozżalenia i niezadowolenia. Próbę "siłowego dyscyplinowania", według niego za "rzekomą nielojalność, określa "ingerencją posuniętą za daleko". Bo – jak mówi - odbiera te słowa, jako komunikat do grupy posłów konserwatywnych: "Zejdźcie nam z drogi!" - mówi Jacek Żalek, o czym czytamy w portalu wyborcza.pl.

Traktuje siebie jako ofiarę gry politycznej wewnątrz Platformy. Widzi w tej grze głównego winowajcę. Jego zdaniem - "poseł Żalek może być tylko jedną z ofiar pełzającej rewolucji, której przewodzi Grzegorz Schetyna". Tenże bowiem,
jak mówi rozżalony poseł, szuka swojego miejsca w PO. Zastrzega jednak: Nie chodzi o mnie, bo celem ostatecznym jest Donald Tusk. Strategia polega na dokonaniu zmiany oblicza PO, z partii konserwatywno-liberalnej, w ugrupowanie centrolewicowe - diagnozuje Żalek.

Grzegorz Schetyna – jego zdaniem - chce zagospodarować lewą flankę, uwiarygadnia się, atakuje Gowina i konserwatystów. A przy okazji chciałby przejąć wyborców i część posłów słabnącego Ruchu Palikota. Dalej już zacznie zjednywać sobie Leszka Millera i SLD, a w końcu doprowadzić do koalicji z lewicą – twierdzi Jacek Żalek.

Obwinia Grzegorza Schetynę za wywoływanie napięć wewnątrz klubu parlamentarnego. Dostrzega w tym nie tylko określony cel, ale i mechanizm działania. Jak mówi, skutki kryzysu gospodarczego mogą osłabić notowania PO, wtedy w partii pojawi się jakaś grupa niezadowolonych i będzie można podjąć próbę zmiany kierownictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

max
  • max
  • 27.09.2012 20:35

Że w Platformie żrą się różne frakcje wiadomo od dawna .Niech się żrą ,tylko to szkodzi Polsce - a tak w ogóle to szlag z nimi - niedługo i tak pójdą woooon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.