Facebook Google+ Twitter

Poselski konkurs na przekór MEN

Konkurs na najlepszą prezentację maturalną, poświęconą twórczości m.in. Kafki, Witkacego, Gombrowicza to pomysł posła konińskiej PO Tomasza Nowaka.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało niedawno projekt listy lektur szkolnych, na której zabrakło utworów Gombrowicza, Witkacego, Kafki i Goethego. I choć nie wiadomo jeszcze, jaki ostateczny kształt będzie miała ta lista, kwestia ta wzbudza wiele emocji. Specjalnie dla Wiadomości24 poseł Tomasz Nowak mówi o swojej inicjatywie, krytykując jednocześnie pomysł ministra Romana Giertycha:

Kto będzie odbiorcą konkursu?
- Konkurs będzie skierowany do maturzystów i nauczycieli, dla których twórczość odrzuconych przez MEN pisarzy jest ważna. Ma pokazać młodzież uciekającą od polskiego "zaścianka", otwierającą się na Europę. Ciekawa będzie analiza motywów, które były kluczem odrzucenia przez MEN tych ważnych autorów - mówi poseł Nowak.

Skąd pomysł na konkurs i jaki będzie miał zasięg?
- Zbyt ważni autorzy, aby przejść obok pomysłu ministerstwa obojętnie. Chciałbym, aby był to konkurs o jak największym zasięgu. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będę o tym rozmawiał z Klubem PO.

Przewidywane nagrody?
- Nic nie jest przesądzone - może wycieczka śladami pisarzy, czy nagrody rzeczowe, a może udział w wydarzeniu specjalnym z udziałem mediów. Regulamin i koncepcję przygotuję w czasie wakacji. Dziesięć najlepszych prac zostanie zaprezentowanych publicznie w przyszłym roku, zaraz po maturach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.