Facebook Google+ Twitter

Poselskie obowiązki, czyli kolejny dyżur Piotra Stanke w Czarnem

Systematyczne i zaplanowane poselskie dyżury, spotkania z mieszkańcami, składane interpelacje i zapytania w sprawie problemów gminy Czarne i jej mieszkańców to tylko niektóre z działań posła Piotra Stanke z Chojnic.

Poseł Piotr Stanke - Dożynki w Wyczechach 2009 r. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoPoseł Piotr Stanke na spotkaniu w Bińczu w sprawie obrony filii urzędów pocztowych / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoDyżury poselskie, spotkania z mieszkańcami, oficjalne wizyty na uroczystościach kulturalnych, interpelacje, zapytania w sprawach bieżących, pomoc w rozwiązaniu trudnych problemów mieszkańców, informacje z sejmu o działaniach legislacyjnych, na to wszystko mogą liczyć mieszkańcy gminy Czarne.

Od dwóch lat w Czarnem funkcjonuje filia Biura Poselskiego Posła RP Piotra Stanke z Chojnic.
Kolejny zaplanowany dyżur odbył się 13 maja. Na spotkanie z posłem przybyło kilku mieszkańców gminy.

Jednym z ważniejszych omawianych problemów była sytuacja mieszkaniowa osób niepełnosprawnych, które od prawie czterech lat zabiegają o przydział mieszkania komunalnego. Ich stopień niepełnosprawności i zalecenia lekarzy specjalistów, jednoznacznie wskazują na ich życiowe bolączki i mieszkaniowe potrzeby. Brak jednoznacznych decyzji ze strony burmistrza, ciągłe zwodzenie i obiecywanie doprowadziło niepełnosprawnych mieszkańców Czarnego do pana posła.

Poruszony został również problem rodzin wielodzietnych, które wręcz zapomniane są przez państwo polskie. Wielkie nakłady finansowe przeznacza się na pomoc alkoholikom, narkomanom, rodzinom dysfunkcyjnym, swoje prawa mają więźniowie, ale normalnie funkcjonująca wielodzietna rodzina może liczyć tylko na samych siebie i pomoc sąsiadów.

Jeden z przybyłych na spotkanie mieszkańców prosił pana posła o interwencję w sprawie katastrofalnego stanu dworca kolejowego w Czarnem, który na oczach lokalnych władz
i mieszkańców ulega dewastacji.
Inny poruszony problemem dotyczył osób bezrobotnych, które co pewien czas muszą wyjeżdżać do Człuchowa do Powiatowego Urzędu Pracy, a dla bezrobotnego mieszkańca gminy Czarne taki wyjazd to koszt około 20 zł.

Warto również wspomnieć, że na poprzednich dyżurach pan poseł został poproszony
o interwencję w sprawie obrony filii Urzędu Pocztowego w Bińczu i Wyczechach. Lokalne spotkania w Bińczu i Czarnem w sprawie filii urzędów pocztowych nie przyniosły konstruktywnych decyzji. Dzięki działaniom posła zdeterminowani mieszkańcy Bińcza i Wyczech wybrali się do Warszawy na rozmowę z władzami Poczty Polskiej. W spotkaniu uczestniczył również poseł Piotr Stanke.

W drodze na dyżur do Czarnego pan poseł zatrzymał się w Wyczechach i zapoznał się ze specyfiką działania filii urzędu pocztowego.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.