Facebook Google+ Twitter

Poselskie problemy, czyli złe jedzenie i brak klimatyzacji

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-14 08:32

Na złe jedzenie w restauracjach sejmowych i brak klimatyzacji narzekali posłowie podczas posiedzenia komisji regulaminowej i spraw poselskich. Powrócił też temat ogrodzenia wokół budynków parlamentu, ponieważ posłowie boją się terrorystów…

- Menu jest chyba ustalane raz na całą kadencję. Jak często można jeść to samo? Poza tym brakuje regulatorów klimatyzacji - raz jest za gorąco, raz za zimno. W niektórych miejscach w ogóle nie ma klimatyzacji – skarżył się Wiesław Woda (PSL). Posłowi nie podoba się też, że często w sali, gdzie odbywają się spotkania komisji, nie ma gdzie siedzieć i musi sobie sam przynieść krzesło.


Po licznych skargach posłów Kancelaria Sejmu przeprowadziła ankietę dotyczącą posiłków. – Zorganizujemy konkurs na obsługę restauracji w domu poselskim. Nowy restaurator powinien zacząć działać od pierwszego grudnia – powiedział Cezary Mech, wiceszef Kancelarii Sejmu, były wiceminister finansów.

Posłowie postanowili ponownie zająć się tematem ogrodzenia wokół budynków sejmowych. Koszt płotu wyniósłby kilka milionów złotych, jednak według większości parlamentarzystów jest to zabieg niezbędny. – Każdy może sobie wejść na teren Sejmu. Tak być nie powinno. Ostatnio nawet mieliśmy do czynienia z człowiekiem, który wdarł się z koniem za bramę. Trzeba coś z tym zrobić - uważa Marek Suski z PiS. Dodaje, że w okresie przedwojennym Sejm był otoczony ogrodzeniem i należy powrócić do tej tradycji.

– Przy okazji różnych uroczystości w Sejmie znajdują się najwyższe władze państwowe. Jeśli doszłoby do zamachu, to byłby koniec naszego państwa. Nie ma co oszczędzać na zabezpieczeniach. Nie jesteśmy do końca przygotowani na ewentualność zamachu – uważa płk Mieczysław Kuras, odpowiedzialny za ochronę Sejmu.

MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.